Festival má finální program a začneme představovat všechny umělce / 4. 8. 2017

Konečně jsme uzavřeli soupisku tvůrců, kteří se letos představí na festivalu a bude to opravdu plejáda zajímavých jmen a osobností z Čech, Německa, Polska.

Podívejte se na přiložený program

 • Der ganze Artikel
 • Jak je to letos se vstupným? / 12. 8. 2017

  Děti do 10 let mají celý festival zdarma.
  Pátek 100 Kč
  Sobota 200 Kč
  Neděle 150 Kč
  Sleva na celý víkend – 350 Kč

  Vzhledem k tomu že nemáme žádný větší grant, který by zaplatil umělce, jejich ubytování, materiál a potřebnou techniku, museli jsme zvýšit vstupné. Vzhledem k omezené kapacitě návštěvníků vyplývající z Výjimky ze zákona o ochraně přírody, kterou každý rok musíme získat a respektovat, nemůžeme festival příliš propagovat a lákat do Königsmühle masy.

  Děkujeme mnohokrát za pochopení.

 • Der ganze Artikel
 • Zpráva o objevech montánních archeologů v Krušnohoří / 12. 8. 2017

  Krušné hory jsou místo plné historických stop. Největší civilizační akt zde již před šesti stoletími učinili horníci. Pozůstatky jejich technologií dnes zkoumají čeští a němečtí archeologové v rámci projektu Archaeomontan. Není náhodou, že na začátku jejich hledání zapomenutých sídel, důlních památek a prospekcí stály povodně z roku 2002, který odkryly významné a do té doby neobjevené doly v saském Dippoldiswalde.

  Pokud vás zajímá, co archeologové našli v lesích Krušnohoří, přijďte se podívat v neděli 27. 8. od 11:00 do Králova mlýna. Cenné objevy vám přestaví archeolog Martin Volf.

 • Der ganze Artikel
 • Prostřední zaniklé obce je již vysekáno a připraveno k aktivnímu odpočinku / 17. 8. 2017

  Tento týden jsme za pomoci pracovníků Technických služeb Loučná pod Klínovec vysekali Königsmühle z více než metrové trávy a houští. Myslíme, že si tak budete moci najít místo dle vaší libosti k odpočinu, vychutnávání umění a přírody. Louky jsou suché, zdá, že konečně vyschly. 

 • Der ganze Artikel
 • Spaní a ubytování v rámci Landart setkání / 10. 8. 2018

  Vážení návštevníci, pokud uvažujete o návštěvě Landart setkání a přemýšlíte o ubytování máme pro vás dva tipy:

  1) Stanování v údolí není povoleno odborem životního prostředí v Ústí nad Labem. Pod širákem asi můžete spát mimo přírodní rezervaci a její ochrannou zónu. Tedy např. v lese nad údolím.  Nebo v autě na parkovišti. 

  2) 3 Star Activity hotely poskytly pro návštěvníky Landart setkání skvělou cenu 450 Kč se snídaní na den. Původní cena 700 Kč. Hotely Star 4 a Star 5 se nacházejí přímo na mezi sjezdovkami na Klínovci. V případě vašeho zajmu kontaktujte hotel 725 806 944 nebo emailem recepce@3star.cz

 • Der ganze Artikel
 • Údolí Králova mlýna se představuje… / 17. 8. 2017

  Podívejte se, do jak krásného údolí budeme s krajinným uměním vstupovat. Prosím vás všechny, abyste byli vůči zdejší nádherné přírodě co nejohleduplnější. Díky. Petr Mikšíček. 

 • Der ganze Artikel
 • Pro pohodový průběh festivalu a možnost konání dalších ročníků vás prosíme o dodržování následujících pravidel: / 10. 8. 2018

  Pro pohodový průběh festivalu a možnost konání dalších ročníků vás prosíme o dodržování následujících pravidel:

  1) Auta nechte na označeném parkovišti pod Klínovcem pod hotelem Nástup. Toto platí nově i pro účinkující! Parkování je zdarma. Přepravu těžkých věcí budou z parkoviště zajišťovat dvě auta organizátorů. Dojděte pěšky až do Králova mlýna. Je to asi 2 km – krásná procházka. Pokud je to pro vás příliš daleko, můžete využít náš žlutý Shuttlebus, který bude jezdit stále tam a zpět. Je zdarma.

  2) V údolí se nachází přírodní rezervace s mnoha vzácnými druhy rostlin a živočichů. Pomozte nám je chránit tím, že nebudete vstupovat mimo vyznačené cesty ani jinak poškozovat místní krásnou přírodu.

  3) V údolí platí zákaz stanování. Je možné spát v lese, dále od osady, ale chovejte se zde prosím ohleduplně a vše si po sobě ukliďte.

  4) Nekoupejte se v potoce, který je zdrojem pitné vody.

  5) Využívejte pouze oficiální wc.

  6) Nerozdělávejte oheň.

  7) Třiďte prosím odpad, co můžete, odneste si s sebou k autu. Kdo chce být opravdu ekologický, může si přinést vlastní nádoby na jídlo/pití 😉

  8) Vstup na ruiny je na vlastní nebezpečí. Nelezte prosím po zdech, urychluje to jejich rozpad.

  Moc vám děkujeme za respektování těchto pravidel. Na každý ročník žádáme, a zatím dostáváme, tři výjimky ze zákona o ochraně přírody. V případě vážného porušení pravidel se už další ročník nemusí vůbec konat. A to rozhodně nechceme 🙂

 • Der ganze Artikel