Pro pohodový průběh festivalu a možnost konání dalších ročníků vás prosíme o dodržování následujících pravidel: / 10. 8. 2018

Pro pohodový průběh festivalu a možnost konání dalších ročníků vás prosíme o dodržování následujících pravidel:

1) Auta nechte na označeném parkovišti pod Klínovcem pod hotelem Nástup. Toto platí nově i pro účinkující! Parkování je zdarma. Přepravu těžkých věcí budou z parkoviště zajišťovat dvě auta organizátorů. Dojděte pěšky až do Králova mlýna. Je to asi 2 km – krásná procházka. Pokud je to pro vás příliš daleko, můžete využít náš žlutý Shuttlebus, který bude jezdit stále tam a zpět. Je zdarma.

2) V údolí se nachází přírodní rezervace s mnoha vzácnými druhy rostlin a živočichů. Pomozte nám je chránit tím, že nebudete vstupovat mimo vyznačené cesty ani jinak poškozovat místní krásnou přírodu.

3) V údolí platí zákaz stanování. Je možné spát v lese, dále od osady, ale chovejte se zde prosím ohleduplně a vše si po sobě ukliďte.

4) Nekoupejte se v potoce, který je zdrojem pitné vody.

5) Využívejte pouze oficiální wc.

6) Nerozdělávejte oheň.

7) Třiďte prosím odpad, co můžete, odneste si s sebou k autu. Kdo chce být opravdu ekologický, může si přinést vlastní nádoby na jídlo/pití 😉

8) Vstup na ruiny je na vlastní nebezpečí. Nelezte prosím po zdech, urychluje to jejich rozpad.

Moc vám děkujeme za respektování těchto pravidel. Na každý ročník žádáme, a zatím dostáváme, tři výjimky ze zákona o ochraně přírody. V případě vážného porušení pravidel se už další ročník nemusí vůbec konat. A to rozhodně nechceme 🙂

 • Der ganze Artikel
 • Parkování a doprava do údolí / 12. 8. 2018

  Podle následující mapky prosím postupujte v případě parkování a  dopravy do Königsmühle. 

  Letos není možné využít parkoviště z minulého roku ve strání u Háje, ani parkoviště u Kapličky, takže jediná možnost je obří parkoviště naproti Sport Centru Klínovec pod hotelem Nástup. 

  K dopravě do údolí můžete využít náš žlutý shuttlebus nebo dojít pěšky. Shuttle bude jezdit v dopoledních a odpoledních hodinách nonstop. Večer jednou za půl hodiny. 

   

  Jak se připravit pro návštěvu Králova mlýna? / 12. 8. 2018

  Návštěvníkům Königsmühle doporučujeme vzít s sebou např. karimatku, či deku na sezení, fotoaparát, peníze, deštník a batoh, kdybyste se rozhodli si odnést nějaký upomínkový předmět.

  Typickým projevem počasí v údolí je, že zhruba za hodinu po západu slunce teplota klesne minimálně o deset stupňů. Mějte tedy připraveny teplé svetry či mikiny s kapucí.  Přes den je naopak v údolí větší teplo, než v okolí. Hodí se tedy kloubouk, deka na polehávání, polštářek či kniha. Pro případ deště, který může přijít a rychle odejít se jistě hodí deštníky či pláštěnka.

  Na a co se hladu a žízně týče, bude vás na místěš čekat s láskou vařené jídlo vhodné pro vegeariány i pro masomily. Nečekejte nic smaženého, vše je vařené, poctivé a z místních surovin. Hospůdku opět povede věky prověřený Hans Humpelnmann a nabídne ty největší dobroty. Čepovat se bude Krušnohor, v nabídce budou domácí koláče, limonády i nějaká ta ohnivá voda.

  Pro minimalizaci plastového odpadu by bylo vhodné, abyste si přinesli své nádoby na pití či jídlo. Není to ale povinnost.

  Dětičky jsou u nás vítány. A mohou si zde radostně hrát – u vody, v lese, na louce. Zbudujeme pro vás také hřiště. Jediné, kde by si děti neměly hrát, jsou samotné ruiny. Je to nebezpečné a děti rády rozebírají již tak špatné zdi a pomáhají jejich rozpadu.

  Na místě budou instalované čtyři mobilní toalet a ještě jedna kadibudka v lese. Osvěžit se lze v místním potoce a dočasně zbudované vodní nádrži. 

  Výše vstupného na letošní festival / 26. 7. 2019

  Vstupné na letošní festival:
   
  Standartní vstupné
  1 den 250 Kč
  3 dny 500 Kč
   
  Zlevněná
  1 den 150 Kč
  3 dny 350 Kč
  Tuto cenu získají děti mezi 10 a 18 lety a důchodci nad 65 let
   
  Deti do 10 zdarma
  Za pekáč buchet sleva na vstupném 🙂
 • Der ganze Artikel
 • Eintritt zum diesjährigen Festival / 26. 7. 2019

  Eintritt zum diesjährigen Festival:

  Standardeintritt
  1 Tag  10 €
  3 Tage 20 €

  Ermäßigt
  1 Tag  6 €
  3 Tage 14 €
  Gültig für Kinder zwischen 10-18 Jahren und Rentner über 65 Jahren

  Rabatt auf den Eintritt für das Backen von hausgemachte Kuchen 

 • Der ganze Artikel
 • Jak se dostat do Königsmühle? / Wie kann man Königsmühle erreichen? / 14. 8. 2019

  Cesta na Königsmühle: Zaparkujte na velkém parkovišti pod Klínovcem (50.4061361N, 12.9846889E, zdarma) a dojděte pěšky podle přiložené mapky. Nejbližší zastávky veřejné dopravy jsou Loučná a Kovářská. Cesta je dlouhá 2,9 km a je to nádherná procházka. Vřele všem doporučujeme, uděláte si alespoň žízeň na pivo. 

  Anfahrt zur Königsmühle: Parken Sie bitte auf dem großen Parkplatz unterhalb von Klínovec (50.4061361N, 12.9846889E,ist kostenlos) und gehen Sie zu Fuß der beiliegender Karte. Die nächsten Haltestellen der öffentlichen Verkehrsmittel sind Loučná und Kovářská. 

  https://mapy.cz/s/3xGhM

 • Der ganze Artikel
 • Jubileum oživování zanikající obce Königsmühle v roce 2021 / 20. 10. 2020

  Příští rok to bude již deset let, co se snažíme vrátit Králův mlýn do mapy České republiky. Jsme plní nadšení i po celé dekádě, kreativně působit na krajinu i návštevníky a zároveň jsme plni pochyb, jestli to děláme správně. Asi nejlépe naši činnost vyjadřuje motto,již prvního ročníku Landart setkání: Máme údolí oživit? Ale jak? Máme na něj zapomenout? Ale Jak? Odpovědi  hledáme v našich dílech, vítejte v Königsmühle. Proto připravujeme pro rok 2021 vydání pohlednic s jednotlivými díly, která zde deset let vznikala a již neexistují a také vydání knihy o oživování zaniklé obce. Doufáme, že vše do léta stihneme. 

 • Der ganze Artikel
 • Covidové podmínky pro vstup návštěvníků na Landart setkání v Königsmühle / 29. 7. 2021

  VSTUP NA LAND ART FESTIVAL KONIGSMUHLE

  Prosíme vážené návštěvníky, aby po celou dobu akce dodržovali aktuální opatření platná pro Českou republiku ve spojitosti s Covid-19. 

  Sice jsme ryze outdoorová akce, nemáme žádné uzavřené prostory a jsme akce pod 1000 lidí za den a nemusíme tak hlásit akci na Hygienickou stanici, přesto nechceme, aby se setkání stalo hnízdištěm toho xindlu mrňavýho…. Proto !!!!

  K návštěvě festivalu je aktuálně potřeba:

  • přečíst si tyto řádky znovu v den plánované návštěvy festivalu, pravidla mohou být průběžně aktualizovány
  • cítit se fit (a nebýt ani v izolaci či karanténě)
  • respirátor FFP2 nebo nano-rouška 
  • platná vstupenka (lze zakoupit i na místě)

  A dále splnit jednu z následujících podmínek:

  • doložit absolvování RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem (ne starší 7 dnů)
  • doložit absolvování POC testu na přítomnost antigenu s negativním výsledkem (ne starší 72 hodin)
  • doložit aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní
  • doložit prodělání onemocnění covid-19, resp. doklad o tom, že od prvního pozitivního testu neuběhlo více než 180 dní
  • absolvovat vlastní samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem

  Prosím o dodržení rozestupů 2 metrů čtverečních

  Děkujeme Vám za pochopení a moc se na Vás těšíme!

  Covidové podmínky pro pořadatele Landart setkání v Königsmühle / 29. 7. 2021

  Hygienická opatření

  • pořadatelé v místě konání dodržují veškerá hygienická nařízení a doporučení
  • držitel vstupenky se zavazuje vstupem do prostoru konání festivalu respektovat a dodržovat veškeré platné pokyny pořadatelů plynoucí z aktuálních nařízení státních orgánů spojených s dodržováním hygienických opatření
  • pokud se kupující ocitne v izolaci či karanténě v důsledku nemoci Covid-19 (nebo z jiného důvodu), nárok na vrácení vstupného mu nevzniká
  • Pořadatel bude disponovat minimálním množsvím samotestů pro případ návštěvníka bez doložení stavu, či při podezdření nákazy.

  Sponzorský vzkaz / 15. 9. 2021

  Za úspěšné uskutečnění festivalu vděčíme Vám, návštěvníkům festivalu, ale také sponzoringu Ústeckého kraje. Děkujeme!

  Sponzorský vzkaz / 15. 9. 2021

  Za sponzoring děkujeme také Česko-německému fondu budoucnosti!