Přípravy na letošní ročník festivalu jsou v plném proudu / 15. 7. 2016

Letošní Land and Art setkání proběhne v termínu 26.8. – 28. 8. 2016 pro veřejnost. Umělci na místě již ale budou od středy 24. 8. 2018. 

Na projekt jsme získali grant od Euroregionu Krušnohoří – fondu malých projektů.

A také jsme získali grant od Česko-německého fondu budoucnosti.

Našim partnerem na saské straně je opět skvělý Lichtfabrik z Annabergu. 

Novinky ohledně festivalu budeme postupně zveřejňovat. 

Plakát festivalu Königsmühle 2016 / 31. 7. 2016

Vážení přátelé landartového setkání v Königsmühle, Krušných hor a sudetských krajin. Rád vám představuji finální program letošního setkání. Od pondělí budeme každý den na stránkách www.konigsmuhle.cz a na facebooku představovat jednotlivé umělce a přednášející. Budeme se těšit na společně prožitý víkend 26. – 28. 8. 2016

Letošní setkání financuje Fond malých projektů Euroregionu Krušnohoří a Česko-německý fond budoucnosti.

 • Der ganze Artikel
 • Was Neues bereiten wir für den 5. Jahrgang der Land Art Begegnung in Königsmühle vor? / 31. 7. 2016

  Was Neues bereiten wir für den 5. Jahrgang der Land Art Begegnung in Königsmühle vor?

  Im diesen Jahrgang könnt ihr Neuigkeiten „verkosten“, die hoffentlich das Programm und eure Erlebnisse noch bunter machen.

  Am Samstag und Sonntag startet um 10 Uhr das reiche Kinderprogramm. Die Kinder können vor Ort Silber auswaschen, Häuser zusammenschlagen, Bretter bemalen, Steine mit den besten tschechischen Stonebalancern balancieren, riesige Luftblasen pusten, Akrobatik und Jonglieren ausprobieren oder sich ein zweisprachiges Puppenspiel ansehen. Sie können auch alle Horrors aus dem Erzgebirge sehen. Miloš Čekan bemalt und „tätowiert“ eure Kleinen bravurös mit bunten Farben.  

  Falls ihr selbst was zur Geschichte des Erzgebirges oder dem Festival zu sagen haben, steht euch ein Erzählplatz mit einem Mikrophon, einem Sessel und einer Dolmetscherin zur Verfügung. Als Belohnung für euren Mut bekommt ihr ein Getränk nach ihrem Wunsch umsonst. Wenn ihr einfache Regeln einhaltet, könnt ihr eure Zuhörer ansprechen und eure Erinnerungen mit ihnen teilen.

  Ihr könnt neu an unterschiedlichen Workshops teilnehmen. Eine Werkstatt konzentriert sich auf Musik, Tanz und Erlebnis des Ortes – Genius loci, eine andere beschäftigt sich mit Joga in der Natur und mit der Naturheilkunde und sanften Schmerzstillern. Vor Ort wird auch der Friseur- und Massagesalon des Vereins DoKrajin funktionieren.

  Am Samstagvormittag eröffnet das Programm Michal Urbans Vortrag über das Bergbaudenkmal Kalkwerk in Kovářská.

  Außer diesen Neuigkeiten erlebt ihr viel gute Musik, Gedichte, Land Art Werke, Ausstellungen von zwei Malerinnen und zwei Theaterstücke.   

 • Der ganze Artikel
 • Promítání a povídání o Königsmühle a umělcích, kteří tam tvoří. / 2. 8. 2016

  Rád bych vás pozval na povídání a promítání o Königsmühle 18. 8. od 18:00 v Infocentru zámku v Ostrově. Tématem bude, jak se vyvíjí osud unikátně zachovalé zanikající osady v Krušnohoří, která je významná v celém kontextu česko-německého pohraničí.

  Seznámíme vás i s programem letošního setkání na konci srpna.

   

  Galerie pod širým nebem a dějiště festivalu Landart setkání Königsmühle znovu ožívá. / 13. 8. 2016

  Vážení přátelé pohraničních krajin a umění, zveme vás již popáté na Landart setkání do zaniklé obce Königsmühle v Krušných horách. Tentokrát v termínu 26. 8. – 28. 8. 2016. Od 15. 8. začneme zase vysekávat zaniklou osadu z náletové zeleně a připravíme ji pro návštěvníky a tvůrce. Čeká vás tak opět bohatý program pro malé i velké v nádherné přírodě.

  Pobyt na festivalu tak můžete krásně zkombinovat s výlety po okolí: krásný výhledový vrch Meluzína se záplavami sladkých borůvek, sportovní areál na Klínovci, s možností zkusit různé sportovní náčiní, Boží Dar jeho Ježíškova cesta a spousty dalších tipů na realaxaci v srdci Krušných hor. 

  Festival v sobě spojuje dvě silná témata: je to první landartový festival v České republice, kde se schází špička českého a saského landartu. Landartisté tu mají šanci rozvíjet tzv. sudetský landart – specifický žánr, kdy je možné využívat bývalý stavební materiál, dřevo a další biomasu pro díla, která tématizují pohnuté osudy bývalých Sudet. Dle slova samotných tvůrců představují tyto lokality velice inspirativní místa pro tvorbu.

  Celé údolí se tak stává uměleckým dílem. Ruiny bývalé osady hostí jednotlivá díla. Jak díla, tak ruiny ale postupně znovu pohlcuje příroda. Je proto dobře vidět tato díla v plné kráse. Tímto časem je podzim až do prvního sněhu. Celá lokalita je od poloviny srpna vysekaná z vysoké trávy a připravená pro návštěvníky. I proto je velice fotogenická a můžete zde pořídit velice zajímavé snímky. Zároveň se jedná o festival s unikátní lokalitou. A to nejen v celém česko-německém pohraničí. Žádný jiný takový festival v České republice nenajdete. Königsmühle leží 920 metrů nad mořem v mělkém údolí obklopeném lesy a krásnými horskými loukami. Na každý ročník žádáme tři výjimky ze zákona o ochraně přírody, abychom vám mohli zprostředkovat zážitek z oživování zaniklé obce v jedné z nejkrásnějších lokalit Krušných hor.  Proto vás prosíme, abyste se zde chovali velice ohleduplně.  Procházíte ptačím územím Natura 2000, Evropsky významnou lokalitou vzácných druhů rostlin a také ochranou zónou Přírodní rezervace Königův mlýn.

  Z hlediska duchovnosti ruin v krajině se jedná o naprostý unikát – všechny stavby, které zde v roce 1945 stály, stojí dodnes, ačkoliv jako ruiny. Snažíme se pomoci tyto ruiny zachovat, ale je to z důvodů ochrany přírody a složitých vlastnických vztahů velmi složité. Spolupracujeme také  s poslední zdejší rodačkou, paní Rosemarií Ernst, která se přímo v místě narodila. Dokonce letos můžete ochutnat její domácí dorty, které bude vyrábět a nabízet. Prodávat zde také bude svoji knihu vzpomínek Cesta do mého dětství.

  V Königsmühle se potkávají Češi a Němci v poklidu a vstřícnosti. Atmosféra setkání uprostřed přírody a vyhasínající historie, kterou s pietou oživujeme, vytváří specifické davové naladění, které je velmi těžké popisovat… Prostě to musíte zažít sami. Osobně to popisuji tak, že ten  zážitek ze setkání je nepřenosný. Dokonce ani skrze fotografie. Když údolí opustíte, dojdete ke svému autu v Háji, kouzlo je pryč….

  Zážitkem jiného druhu zase je, když navštívíte lokalitu sami, mimo termín festivalu. Máte mnohem více času si vychutnat zdejší díla, ponořit se do nálady místa a pořídit krásné snímky. Do poloviny srpna leží celé údolí ladem, aby měly rostliny i zvířata klid na rozmnožování. Do 15. 8., kdy je možné začít sekat trávy, až do první ho sněhu je naopak loklita vyčištěna, upravena a doplněna uměleckými díly lidí, kteří se snaží oživit zdejší krajinu vtisknout ji novou tvář.

  Umělci budou v místě tvořit již od úterý 23. 8. 2016. Letos očekáváme více jak 15 tvůrců z Čech a pět z Německa. Landartová podstata festivalu se stále zvětšuje a v současné době je Königsmühle středobodem landartu v české krajině, který není domovským místem svých tvůrců. Letos spolupracujeme také s Janem Chabrem, mladým umělcem z Chomutova, který pro festival  získal další mladé tvůrce na pomezí sochařiny, malby, komiksu a audiovizuálního umění. 

  Našimi hlavními tématy letos je oživování legendy o Marcebile, vládkyni Krušnohoří a také hornické dědictví Krušných hor, které se nachází na cestě k tomu stát se památkou UNESCO. Uvidíte tak představení na toto téma, filmy, komiks a sochy o Marcebile. A zřejmě se i dostaví Marcebila osobně…

   

  Na své si přijdou i hudební fanoušci. V pátek a v sobotu večer mohou slyšet tvorbu mnoha českých a německých muzikantů od experimentální kytary, přes kabaretní píseň a blues až po elektronickou hudbu. A co vše tyto hudebníky spouje? Je to téma pohraničí, sudet, krajiny nebo jejich rodiště a působiště ve stínu Krušných hor.

  V rámci landartové vycházky v sobotu odpoledne můžete být u spuštění básnického okruhu po Königsmühle naší stálice Renaty Bulvové, která si na místě schovala několik básnických kešek a vytvořila k němu online audio recitál v českém i německém jazyce.

  Nedělní odpoledne bude zasvěceno vzpomínání, diskusi a divadlu. Na své si tak přijdou lidé, kteří rádi poslouchají vzpomínky ostatních lidí nebo rádi svůj příběh sdílí s ostatními. Pro všechny tak bude po celou dobu festivalu fungovat vyprávěcí koutek „Babi a dědo, vyprávěj“ Stačí si sednout k mikrofonu a začít. Pokud váš příběh zaujme ostatní, budete mít kolem sebe za chvíli veliké obecenstvo.

  V sobotu a v neděli bude bohatý program pro děti. Jeho součástí budou všemožné hry, loutkové představení Hedy Bayer Čechové a kreativní dílničky.

  A pokud vás už to všechno dění kolem vás znaví, můžete se usadit v pohodlných sacích od Fatboye, jen tak poslouchat nebo se nechat učesat kadeřnickém salónu spolku DoKrajin či si nechat namasírovat záda krka a hlavu od naší masérky.

   

  Každopádně na víkend 26. – 28. 8. 2016 si s sebou vezměte dobré obutí, svetry, bundu, ideálně i karimatku. O jídlo a pití pro vás se postaráme my J

  Ochutnat můžete speciály místních pivovarů, domáci limonády, koláče sladké i slané. Vegetariánská i masová jídla kamarádů z Annabergu.

   

  Vstupné na jeden den je 100 Kč. Jeho zaplacením pomůžete zaplatit umělce a náklady oragnizátorů, které o 5000 EUR převyšují dotaci, kterou jsme na realizaci setkání získali od Inciativy SN – CZ a od Česko-německého fondu budoucnosti.

   

  Více informací a kompletní program na www.konigsmuhle.cz

 • Der ganze Artikel
 • Zvýhodněné ubytování pro návštěvníky landart setkání. / 13. 8. 2016

  Uvažujete-li o návštěvě Königsmühle Landart setkání a přáli byste si kvalitní ubytování za rozumnou cenu a dokonce společně se všemi organizátory a umělci, využijte nabídku hotelu Star 4 na Klínovci. Původní cena za noc se snídaní byla 700 Kč, pro účastníky Landart setkání jen za 450 Kč. Kdo dříve zavolá, ten dříve a levněji spí 🙂

  Rezervace:
  Mobil: +420 725 806 944
  E-mail: rezervace@3star.cz

 • Der ganze Artikel
 • Parkování v rámci festivalu / 13. 8. 2016

  Vzhledem k většímu množství automobilů, které je potřeba zaparkovat v Háji, Loučné či v okolí Klínovce, nabízíme ideální varianty pro návštěvníky Landart setkání.

  Nejlepší varianta je nechat auto na velikém parkovišti pod Klínovcem. Nachází se napravo i nalevo od komunikace Klínovec – Vejprty hned za budovou apartmánů, Apres Ski Restaurantu a Infocentra Klínovec. Kapacita je tam takřka neomezená. Na parkovišti vpravo budou po dobu festivalu fungovat i veřejné záchody s pitnou vodou. Na parkovišti můžete i přenocovat. Tuto variantu důrazně doporučujeme v sobotu 27. 8. kdy bude uzavřeno parkoviště v Háji u kapličky. Odsud jděte pěšky po hlavní silnici dolů 300 metrů až po odbočku do Háje po pravé straně, která vede přímo k cestě do Königsmühle. Cestu vám ukáží také ukazatelé.

  Další variantou v pátek a v neděli je parkoviště přímo v obci Háj u kapličky. Zde také můžete auta nechat, ale plocha asi nebude stačit. 

  Po všechny tři dny lze parkovat na krajin louky při cestě do Königsmühle až po vyznačenou ceduli Zákaz vjezdu. Důrazně nedoporučujeme toto parkování používat v případě deštivého počasí. Hliněná cesta je velice kluzká a pro auta bez náhonu 4×4 zcela nepoužitelná. 

  Vjezd přímo do Königsmühle mají povoleni jen organizátoři, instalující umělci, osoby se zdravotním průkazem a majitelé pozemků.

  Alles was man über Landart Treffen Königsmühle 2016 wissen braucht… / 15. 8. 2016

  Liebe Freunde von Kunst und Landschaft des Grenzlandes, wir laden Sie zum fünften Mal zum Treffen der Land Art in den verschwundenen Ort Königsmühle im Erzgebirge ein. Diesmal vom 26. 8. bis 28. 8. 2016. Auf sie wartet ein reichhaltiges Programm für Groß und Klein in herrlicher Natur.

  Den Aufenthalt beim Festival können Sie daher gut mit Ausflügen in die Umgebung kombinieren: der Berg Meluzína mit schöner Aussicht und einer Unmenge süßer Heidelbeeren, die Sportstätten am Klínovec, wo man verschiedene Sportgeräte ausprobieren kann, Boží Dar mit seinem Jesusweg und zahlreiche weitere Tipps zur Entspannung im Herzen des Erzgebirges.

  Das Festival vereint zwei starke Themen: es ist das erste Land-Art- Festival in Tschechien, bei dem sich die besten Vertreter der tschechischen und der sächsischen Land Art ein Stelldichein geben.

  Land-Art- Künstler haben hier Gelegenheit die sog. Sudeten-Land- Art zu entwickeln – ein spezifisches Genre, bei dem das damalige Baumaterial, Holz und weitere Biomasse für ein Werk genutzt werden, das die wechselvollen Schicksale des ehemaligen Sudetenlandes thematisiert. Nach Ansicht der Künstler selbst sind diese Orte äußerst inspirativ für ihr Schaffen. Das ganze Tal wird so zu einem Kunstwerk. Die Ruinen der früheren Gemeinde beherbergen die einzelnen Werke. Sowohl die Kunst als auch die Ruinen werden aber schrittweise erneut von der Natur verschluckt. Es ist daher am besten, sich die Kunstwerke noch in voller Schönheit anzusehen.

  Die geeignete Zeit dafür ist der Herbst bis zum ersten Schnee. Ab Mitte August ist das hohe Gras gemäht und die Gegend auf die Besucher vorbereitet. Auch deshalb ist sie sehr fotogen und sie

  können hier sehr interessante Bilder machen. Zudem findet das Festival an einem einzigartigen Ort statt. Und das nicht nur im ganzen tschechisch-deutschen Grenzraum. Ein solches Festival gibt es in Tschechien kein zweites Mal. Königsmühle liegt 920 m ü. M. in einem flachen Tal, umgeben von Wäldern und schönen Bergwiesen. Jedes Jahr müssen wir drei Ausnahmen vom Naturschutzgesetz beantragen, um Ihnen das Erlebnis zu vermitteln, wie ein gestorbener Ort an einer der schönsten
  Stellen des Erzgebirges wieder zum Leben erweckt wird. Wir möchten Sie deshalb bitten, sich hier sehr rücksichtsvoll zu verhalten. Sie befinden sich in einem Vogelschutzgebiet Natura 2000, in einer europäisch bedeutsamen Lokalität mit seltenen Pflanzenarten und in der Schutzzone Naturreservat Königsmühle.

  Hinsichtlich des Geistes der Ruinen in der Landschaft handelt es sich um ein absolutes Unikat– alle Bauten, die hier 1945 standen, stehen bis heute noch hier, obwohl jetzt als Ruinen. Wir bemühen uns dabei zu helfen, diese Ruinen zu bewahren, allerdings ist das aus Naturschutzgründen und wegen der komplizierten Eigentumsverhältnisse äußerst kompliziert. Wir arbeiten auch mit der letzten Vertreterin der hiesigen Einwohner, Frau Rosemarie Ernst, zusammen. Sie wurde hier im Ort geboren. Sogar noch in diesem Jahr können sie ihre eigenen hausgemachten Torten probieren, die sie hier anbietet. Auch ihr Erinnerungsbuch „Eine Reise in meine Kindheit“ können Sie hier erwerben.

  In Königsmühle treffen sich Deutsche und Tschechen in Ruhe und mit wechselseitigem Entgegenkommen. Die Atmosphäre dieser Zusammenkunft inmitten der Natur und der verblassenden Geschichte, die wir pietätvoll wiederbeleben, schafft eine spezifische kollektive Stimmung, die sich nur schwer beschreiben lässt… Das muss man selbst verspüren. Ich empfinde das so, dass das Erlebnis des Treffens nicht übertragbar ist. Nicht einmal fotografisch. Wenn sie das Tal verlassen und zu ihrem Auto in Háj kommen, so ist der Zauber verflogen….

  Ein Erlebnis ganz anderer Art ist es wiederum, wenn Sie diesen Ort allein, außerhalb des Festivaltermins besuchen. Dann haben Sie viel mehr Zeit die hiesigen Kunstwerke zu genießen, in die Stimmung des Ortes einzutauchen und schöne Fotos zu machen. Bis Mitte August wird das ganze Tal unberührt gelassen, damit die Pflanzen und Tiere sich in Ruhe vermehren können. Ab 15.8., wenn das Gras geschnitten werden kann, und dann bis zum ersten Schnee ist das Tal sauber, geschmückt und ergänzt durch Kunstwerke von Menschen, die sich bemühen der hiesigen Landschaft ein neues Gesicht zu geben.

  Die Künstler werden hier schon ab Dienstag, den 23. 8. 2016 am Werken sein. In diesem Jahr erwarten wir mehr als 15 Künstler aus Tschechien und fünf aus Deutschland. Das Land-Art- Wesen des Festivals wächst ständig und zurzeit ist Königsmühle das Zentrum von Land Art in der tschechischen Landschaft, das nicht zugleich Heimatort der dort arbeitenden Künstler ist. Dieses Jahr arbeiten wir auch mit Jan Chabr, einem jungen Künstler aus Chomutov, zusammen, der weitere junge Kollegen für das Festival gewonnen hat, die sich an der Grenze von Bildhauerei, Malerei, Comics und
  audiovisueller Kunst bewegen.

  Unsere diesjährigen Hauptthemen sind die Wiederbelebung der Legende von Marzebilla, der Herrscherin der Erzgebirgsgegend und auch das bergmännische Vermächtnis des Erzgebirges, das auf gutem Wege ist ein UNESCO-Kulturerbe zu werden. Sie sehen daher eine Vorstellung zu diesem Thema, Filme, Comics und Plastiken über Marzebilla. Und aller Voraussicht nach kommt Marzebilla auch persönlich…

  Auch Musikliebhaber kommen auf ihre Kosten. Am Freitag und am Sonnabend können siedas Schaffen vieler tschechischer und deutscher Musikanten erleben, von der Experimentalgitarre über Kabarettlieder und Blues bis zur elektronischen Musik. Und was all diese Musikanten vereint?

  Das ist das Thema Grenzland, Sudeten, Landschaften oder auch ihr Geburts- und Wirkungsort im Schatten des Erzgebirges. Im Rahmen eines Land-Art- Spaziergangs am Sonnabendnachmittag können sie dabei sein, wenn von unserem Fixstern Renata Bulvová ein Dichterrundweg durch Königsmühle eröffnet wird.

  Sie hat auch einige Dichter-Caches versteckt und zum Weg ein Audio-Rezital in tschechischer und deutscher Sprache geschaffen.

  Der Sonntagnachmittag ist der Erinnerung, der Diskussion und dem Theater gewidmet. Das ist etwas für diejenigen, die gern den Erinnerungen anderer lauschen oder die eigenen Erlebnisse mit
  anderen teilen. Für alle wird deshalb während des ganzen festivals eine Erzählerecke eingerichtet „Oma und Opa, erzählt mal!“. Es genügt sich ans Mikrofon zu setzen und zu beginnen. Falls Ihre Begebenheit die anderen in ihren Bann zieht, versammelt sich schon bald eine große Zuhörerschaft.

  Am Sonnabend und am Sonntag gibt es zudem ein reichhaltiges Programm für Kinder. Dazu gehören alle möglichen Spiele, eine Marionettenvorstellung von Heda Bayer Čechová und Kreativwerkstätten. Und wenn sie von dem Treiben um sich herum schon müde sind, können sie in bequemen Sitzsäcken von Fatboy Platz nehmen und einfach nur zuhören oder sich im Frisiersalon des Vereins DoKrajin frisieren bzw. von unserer Masseurin Rücken, Nacken und Kopf massieren lassen.

  Auf jeden Fall nehmen Sie für das Wochenende vom 26. bis 28. 8. 2016 gutes Schuhwerk, Pullover, Windjacke und am besten auch eine Isomatte mit. Um Essen und Trinken für Sie kümmern wir uns

  Sie können die Spezialbiere der örtlichen Brauereien, usgemachte Limonade sowie süße und salzige Kolatsche probieren. Um vegetarisches Essen, aber auch Fleisch kümmern sich die Kameraden aus Annaberg.

  Der Eintrittspreis pro Tag ist 100 Kč. Damit helfen Sie die Künstler zu entlohnen und beteiligen sich an den Aufwendungen der Organisatoren, die um 5000 EUR die Spendensumme überschreiten, die wir von der Initiative SN – CZ und vom Tschechisch-Deutschen Zukunftsfond erhielten.

  Weitere Informationen und das komplette Programm unterwww.konigsmuhle.cz

 • Der ganze Artikel
 • Wie und wo parkieren im Loučná und Háj am Landart Treffen? / 18. 8. 2016

  Angesichts der großen Anzahl von Autos, die in Háj, Loučná bzw. in der Umgebung

  des Klínovec geparkt werden müssen, empfehlen wir eine ideale Variante für die

  Besucher des Land-Art- Treffens.

  Am besten ist es, das Auto auf dem großen Parkplatz unter dem Klínovec

  abzustellen. Er befindet sich rechts und links der Straße Klínovec – Vejprty gleich

  hinter dem Apartmenthaus, dem Après Ski Restaurant und dem Infozentrum

  Klínovec. Die dortige Kapazität ist fast unbegrenzt. Auf dem rechten Parkplatz ist

  während des Festivals auch eine öffentliche Toilette mit Trinkwasser in Betrieb. Auf

  dem Parkplatz können sie auch übernachten. Diese Variante empfehlen wir

  besonders für Sonnabend, den 27. 8., an dem der Parkplatz an der Kapelle in Háj

  geschlossen ist. Vom Parkplatz aus gehen Sie zu Fuß auf der Hauptstraße etwa 300

  m bergab bis zum Abzweig nach rechts Richtung Háj, der direkt zum Weg nach

  Königsmühle führt. Diesen Weg zeigen ihnen Hinweisschilder.

  Eine weitere Möglichkeit für den Freitag und den Sonntag ist der Parkplatz in Háj an

  der Kapelle. Hier können sie ihr Auto zurücklassen, aber die Parkfläche wird kaum

  ausreichen. 

  An allen drei Tagen kann auch am Wiesenrand neben dem Weg nach Königsmühle

  bis zum Schild „Zákaz vjezdu (Einfahrt verboten)“ geparkt werden. Wir raten jedoch

  besonders bei nassem Wetter dringend davon ab, Der Lehmweg ist äußerst rutschig

  und für Autos ohne Allradantrieb praktisch unpassierbar. 

  Nach Königsmühle selbst dürfen nur die Organisatoren, die Künstler mit

  Installationen, Personen mit Behinderung und die Grundstückseigentümer.

 • Der ganze Artikel
 • Parkování v rámci festivalu – upozornění / 23. 8. 2016

  Dovolujeme si upozornit, že v sobotu 27. srpna je z důvodu konání řemeslných trhů uzavřeno parkoviště u kapličky v Háji! Níže ke stažení podrobné mapky s místy na festivalové parkování v pátek, v sobotu i v neděli.

  Využijte prosím sobotní parkovací možnosti podle příslušné mapky. Děkujeme!

  Parkování v rámci festivalu pátek 26.8.2016

  Mapa KM patek nedele

  Parkování v rámci festivalu sobota 27.8.2016 – omezení!

  Mapa KM sobota

  Parkování v rámci festivalu neděle 28.8.2016

  Mapa KM patek nedele

 • Der ganze Artikel
 • Königsmühle Afterparty 2016 / 10. 10. 2016

  Pokud se chcete s námi podělit o dojmy z letošního Landart setkání v Králově mlýně, připomenout si tu nádhernou atmosféru, podívat se na nový dokument z letošního ročníku a nakonec si zatančit na skvělý B4Klang – české, resp. sudetské Kraftwerk, neváhejte a přijeďte 21. 10. do Abertam.

  Za nádhernou fotografii děkuji Jörg Knoblauch.

 • Der ganze Artikel