Spaní a ubytování v rámci Landart setkání / 10. 8. 2018

Vážení návštevníci, pokud uvažujete o návštěvě Landart setkání a přemýšlíte o ubytování máme pro vás dva tipy:

1) Stanování v údolí není povoleno odborem životního prostředí v Ústí nad Labem. Pod širákem asi můžete spát mimo přírodní rezervaci a její ochrannou zónu. Tedy např. v lese nad údolím.  Nebo v autě na parkovišti. 

2) 3 Star Activity hotely poskytly pro návštěvníky Landart setkání skvělou cenu 450 Kč se snídaní na den. Původní cena 700 Kč. Hotely Star 4 a Star 5 se nacházejí přímo na mezi sjezdovkami na Klínovci. V případě vašeho zajmu kontaktujte hotel 725 806 944 nebo emailem recepce@3star.cz

 • Der ganze Artikel
 • Pro pohodový průběh festivalu a možnost konání dalších ročníků vás prosíme o dodržování následujících pravidel: / 10. 8. 2018

  Pro pohodový průběh festivalu a možnost konání dalších ročníků vás prosíme o dodržování následujících pravidel:

  1) Auta nechte na označeném parkovišti pod Klínovcem pod hotelem Nástup. Toto platí nově i pro účinkující! Parkování je zdarma. Přepravu těžkých věcí budou z parkoviště zajišťovat dvě auta organizátorů. Dojděte pěšky až do Králova mlýna. Je to asi 2 km – krásná procházka. Pokud je to pro vás příliš daleko, můžete využít náš žlutý Shuttlebus, který bude jezdit stále tam a zpět. Je zdarma.

  2) V údolí se nachází přírodní rezervace s mnoha vzácnými druhy rostlin a živočichů. Pomozte nám je chránit tím, že nebudete vstupovat mimo vyznačené cesty ani jinak poškozovat místní krásnou přírodu.

  3) V údolí platí zákaz stanování. Je možné spát v lese, dále od osady, ale chovejte se zde prosím ohleduplně a vše si po sobě ukliďte.

  4) Nekoupejte se v potoce, který je zdrojem pitné vody.

  5) Využívejte pouze oficiální wc.

  6) Nerozdělávejte oheň.

  7) Třiďte prosím odpad, co můžete, odneste si s sebou k autu. Kdo chce být opravdu ekologický, může si přinést vlastní nádoby na jídlo/pití 😉

  8) Vstup na ruiny je na vlastní nebezpečí. Nelezte prosím po zdech, urychluje to jejich rozpad.

  Moc vám děkujeme za respektování těchto pravidel. Na každý ročník žádáme, a zatím dostáváme, tři výjimky ze zákona o ochraně přírody. V případě vážného porušení pravidel se už další ročník nemusí vůbec konat. A to rozhodně nechceme 🙂

 • Der ganze Artikel
 • Das Festival Königsmühle 2018 ist in Vorbereitung / 1. 6. 2018

  / 23. 7. 2018

  Vážení návštěvníci. Program letošního LandArt setkání v Königsmühle je zde. Rezervujte si čas 24. – 26. 8. Doufáme, že pro vás připravíme zase neopakovatelný zážítek v lůně krásné krušnohorské přírody. Na celém setkání pracuje tým 50 lidí z karlovarské, ústecké a saské části hor.

  Čeká vás jedinečné setkání s tvůrci z celé ČR a z SRN – nové písně o Marcebile (už to bude na EP , dvě divadla, skupinové hraní na loutničky, rituály pro ženy i muže, pivo Krušnohor, vztahové konstelace, varhanní a operní koncert, koncert pro harfu, vyrábění ozdůbek, vegetariánské i jiné jídlo, dětský program, kurz vlčí psychologie, profesionální kurz rýžování a krušnohorské geologie a Znouzectnost 

  Parkovat se bude na velkém parkovišti pod Klínovcem a budeme zajišťovat kyvadlovou dopravu do údolí a zpět. Cílem je mít v údolí co nejméně aut a čisté prostředí. 
  Akce má opět povolení od všech úřadů a odborů.

  Těším se na viděnou.

 • Der ganze Artikel
 • Seznamte se na 7. ročníku LandArt setkání v Králově mlýně a zakončete s radostí letošní léto. / 11. 8. 2018

  O víkendu 24. – 26. 8. Proběhne již sedmý ročník uměleckého festivalu v prostorách zaniklé osady Königsmühle poblíž Háje pod Klínovcem. 

  Vstupné je 200 Kč, důchodci za polovic a děti do 10 let zdarma. 

  Již několik ročníků platí Landart setkání v Králově mlýně za skvělou příležitost k seznámení, poznávání a překonávání stereotypů. Máme již ve svém týmu mnoho partnerských dvojic, které se daly dohromady právě zde. Minulý ročník už i proběhla jedna svatba 🙂 Společné prožívání programu našeho festivalu svědčí sbližování lidí všech generací a národnostní. Přijďte zažít léčivou sílu Königsmühle. Letos jsme rozdělili jednotlivé dny festivalu podle zaměření – tělo a duše. 

  Pátek bude ve znamení hudby a divadla – tedy klidné posezení v přírodě a poslech kvalitní hudby a vtipného divadla. Do ničeho vás nutit nebudeme, je to první den, taková seznamovačka, že? 🙂

  V sobotu vám již nabídneme nespočet workshopů a zážitků, kterých se můžete zůčastnit. Hlavním tématem dne bude práce s hmotou, pohádky, hity a tanec. Užijí si ti, kdo se chtějí hlavně bavit. O váš krásný vzhled se postará náš masážní a kadeřnický salón, zacvičit si můžete také jógu. V neděli naopak přeorientujeme svoji pozornost k duchovnímu umění a prožitku. Nabídneme vám možnost vyuzkoušet si rituály, konstelace a léčebné alternativní metody. Zažijete varhanní koncert, můžete empaticky splynout s vyprávěním dobových pamětníků či si zatančit s našimi orientálními tanečnicemi. Oživíme již dávno zapomenuté osobnosti či místa Krušnohoří. I v neděli bude fungovat kadeřnický salón a masáže, jóga.

  Uprostřed nádherné přírody si můžete odpočinout, vychutnat si práci řezbářů a landartistů, poslechnout si příjemnou hudbu, pobavit se u dvou divadelních představení a zkusit si zahrát na loutničky. Nechat si také můžete zdarma učesat jeden z krušnohorských účesů nebo si koupit si obrazy z Krušných hor. Na místě na vás bude čekat také regionální kuchyně a lesní hospůdka. 

  Páteční večerní program oživí křest nových písní Jany Loty – jedna je i o Marcebile – a nové divadelní představení Čára perninského divadla Kopec.

  V sobotu odpoledne bude program vrcholit LandArtovou procházkou po nových dílech a koncertem kapely Znouzectnost. 

  V neděli můžete společně s Rosemarií Ernst zavzpomínat na život v pohraničí ve 20. století a polechnout si varhanní koncert. Program je ale mnohem bohatší. Více informací na www.konigsmuhle.cz 

  Vstupné je 200 Kč, důchodci za polovic a děti do 10 let zdarma. 

  Za podpory Evropské unie, Ústeckého kraje a Česko-neměckého fondu budoucnosti pro vás LandArtové setkání připravil spolek DoKrajin. 

 • Der ganze Artikel
 • Parkování a doprava do údolí / 12. 8. 2018

  Podle následující mapky prosím postupujte v případě parkování a  dopravy do Königsmühle. 

  Letos není možné využít parkoviště z minulého roku ve strání u Háje, ani parkoviště u Kapličky, takže jediná možnost je obří parkoviště naproti Sport Centru Klínovec pod hotelem Nástup. 

  K dopravě do údolí můžete využít náš žlutý shuttlebus nebo dojít pěšky. Shuttle bude jezdit v dopoledních a odpoledních hodinách nonstop. Večer jednou za půl hodiny. 

   

  Jak se připravit pro návštěvu Králova mlýna? / 12. 8. 2018

  Návštěvníkům Königsmühle doporučujeme vzít s sebou např. karimatku, či deku na sezení, fotoaparát, peníze, deštník a batoh, kdybyste se rozhodli si odnést nějaký upomínkový předmět.

  Typickým projevem počasí v údolí je, že zhruba za hodinu po západu slunce teplota klesne minimálně o deset stupňů. Mějte tedy připraveny teplé svetry či mikiny s kapucí.  Přes den je naopak v údolí větší teplo, než v okolí. Hodí se tedy kloubouk, deka na polehávání, polštářek či kniha. Pro případ deště, který může přijít a rychle odejít se jistě hodí deštníky či pláštěnka.

  Na a co se hladu a žízně týče, bude vás na místěš čekat s láskou vařené jídlo vhodné pro vegeariány i pro masomily. Nečekejte nic smaženého, vše je vařené, poctivé a z místních surovin. Hospůdku opět povede věky prověřený Hans Humpelnmann a nabídne ty největší dobroty. Čepovat se bude Krušnohor, v nabídce budou domácí koláče, limonády i nějaká ta ohnivá voda.

  Pro minimalizaci plastového odpadu by bylo vhodné, abyste si přinesli své nádoby na pití či jídlo. Není to ale povinnost.

  Dětičky jsou u nás vítány. A mohou si zde radostně hrát – u vody, v lese, na louce. Zbudujeme pro vás také hřiště. Jediné, kde by si děti neměly hrát, jsou samotné ruiny. Je to nebezpečné a děti rády rozebírají již tak špatné zdi a pomáhají jejich rozpadu.

  Na místě budou instalované čtyři mobilní toalet a ještě jedna kadibudka v lese. Osvěžit se lze v místním potoce a dočasně zbudované vodní nádrži.