Kateřina Zochová

Harfičky, kantele, ticho – to vše přinese Kateřina Zochová do dějiště LandArt setkání v Königsmühle.

Kateřina je absolventka AVU v Praze a pochází z Račetic u Kadaně. Na festivalu povede workshopy ve hře na malé harfičky – kantele, které sama vyrábí. V audiovizuální tvorbě se věnuje propojení obrazu a zvuku – zejména pomocí motivů z mytologie, pohádek a lidové slovesnosti. Věnuje se výrobě hudebních nástrojů kantele a terapeutické masáži zvukem na rezonančním lehátku. Hraje na harfu a zpívá.

Až dvacet z vás si s ní může zahrát na pentatonicky naladěné kantele, takže nikdo nemůže hrát falešně a zní to skvěle 🙂 V sobotu večer zahraje se svou kapelou OVER OCEAN koncert, kde se snoubí elektronika s harfou a zavzpomíná na přísečnické harfenictví. Katka má ale mnohem větší záběr a popovídat si s ní můžete o výtvarném umění a také o tichu.

https://drive.google.com/open?id=0Byodgiy4YYAQalJlVEs3Q3MzR3Nja3ptS3F6aGg1dE1iZHI4

The BladderStones

The BladderStones je blues crossoverové power trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2014 vydali CD Bored of Love, v roce 2015 zvítězili v mezinárodní bluesové soutěži Blues aperitiv a do roku 2016 vstupují s novým hráčem na bicí. V roce 2016 získali ocenění Bluesovej ankety 2016 „Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“, kterou uděluje BLUESMUSIC.SK, člen Evropské bluesové unie „European Blues Union“ a světové nadace „The Blues Foundation“. V roce 2017 vydává druhé autorské album Without Cover u labelu Indies Happy Trails.

Když chcete maximální svobodu, ale zároveň i interakci a milujete zvuk kapely (a chcete se vejít do osobního auta), pak hrajete v triu. Pokud hudbu berete víc srdcem než rozumem, skončíte u blues. Na tom stojí The Bladderstones: kapela, která vychází z blues, aby se do něj zase vrátila.