Zakupte si landartové pohledy, knihu o Marcebile či mlžný kalendář a podpořte oživení Königsmühle. / 13. 11. 2020

Všechny díla, která vytvořil či zkompletoval Petr Mikšček, si můžete pořídit na eshopu: https://greatwalks.cz/shop/

 

 • Celý článek
 • PRAVIDLA PRO VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY KRÁLOVA MLÝNA / 20. 10. 2020

  1. VŠICHNI – NEJEZDĚTE DO ÚDOLÍ AUTEM, POUZE PĚŠKY !!!
  2. Nelezte po ruinách – zásadně to snižuje jejich životnost. To platí hlavně pro děti. Také ať nerozebírají volné kameny. Můžete naopak zdi pomocí volných kamenů dostavět do výšky.
  3. Stejně jako dosud, po sobě uklízejte. Jak venku, tak v útulně. Odpadky si noste s sebou zpátky. Jinak moc chválím ten pořádek, který tam dosud byl. Jste fakt dobří 
  4. V Útulně je návštěvní kniha, budeme rádi za váš zápis: podnět, zážitek, atd…
  5. Pokud byste chtěli přispět na opravy a údržbu Králova mlýna, budeme rádi za každou korunu. Kasička je v Útulně. Větší obnos můžete poslat pomocí QR kódu na účet spolku DoKrajin. Instrukce naleznete na dveřích útulny.
  6. V útulně můžete přespat, zatopit si, uvařit si, využít erárních věcí. Požádali bychom vás ale po skandinávském vzoru, zase oplatit službu ostatním a nechat nasekané dřevo suché, nářadí na svém místě, případně něco trvanlivého ke snědku.
  7. Nezapomeňte, že Králův mlýn se nachází ve velice cenné přírodě, kde platí tři stupně ochrany: Přírodní rezervace Königův mlýn (od domů nahoru k Meluzíně proti proudu potoka), Evropsky významná lokalita vzácných druhů rostlin (v celém údolí) a Ptačí oblast Natura 2000. Buďte proto prosím potichu a sledujte tu obdivuhodnou přírodní podívanou. V těchto dnech se tam objevuje spousta ptáků a je radost je sledovat. Např. krkavce na louce po ránu nebo přes den, jak létají v kruzích nad údolím. Do toho konipasy a další.

   Toť vše, přeji krásný pobyt.
   Za spolek DoKrajin – Petr Mikšíček.

 • Celý článek
 • Jubileum oživování zanikající obce Königsmühle v roce 2021 / 20. 10. 2020

  Příští rok to bude již deset let, co se snažíme vrátit Králův mlýn do mapy České republiky. Jsme plní nadšení i po celé dekádě, kreativně působit na krajinu i návštevníky a zároveň jsme plni pochyb, jestli to děláme správně. Asi nejlépe naši činnost vyjadřuje motto,již prvního ročníku Landart setkání: Máme údolí oživit? Ale jak? Máme na něj zapomenout? Ale Jak? Odpovědi  hledáme v našich dílech, vítejte v Königsmühle. Proto připravujeme pro rok 2021 vydání pohlednic s jednotlivými díly, která zde deset let vznikala a již neexistují a také vydání knihy o oživování zaniklé obce. Doufáme, že vše do léta stihneme. 

 • Celý článek
 • Königsmühle žije i na konci léta 2020 – setkání skalních fanoušků této unikátní lokality. / 5. 8. 2020

  Pokud si chcete udělat v sobotu 29. 8. 2020 výlet do Králova mlýna, budete možná překvapeni, že i letos naše zaniklá vesnička žije. Např. od 18:00 zahraje skvělý Vojta Violinist. V prostředí Králova mlýna je to jedinečný zážitek. Po setmění i česko-němečtí Gold Sax. Nečekejte ale žádný festival. Budeme tam makat na ruinách, budeme zpocený, ale šťastný. Přes den makačka, večer troška hudby, filmy, vizalizace. Chcete-li být u toho, pomoci, přijďte. Jídlo a pití si vezměte s sebou. Žádná auta v údolí. Spát můžete v lese. Opakuji: nečekejte nic jako Landart festival 2019. Spíše Landart setkání z roku 2012.