PRAVIDLA PRO VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY KRÁLOVA MLÝNA / 20. 10. 2020

 1. VŠICHNI – NEJEZDĚTE DO ÚDOLÍ AUTEM, POUZE PĚŠKY !!!
 2. Nelezte po ruinách – zásadně to snižuje jejich životnost. To platí hlavně pro děti. Také ať nerozebírají volné kameny. Můžete naopak zdi pomocí volných kamenů dostavět do výšky.
 3. Stejně jako dosud, po sobě uklízejte. Jak venku, tak v útulně. Odpadky si noste s sebou zpátky. Jinak moc chválím ten pořádek, který tam dosud byl. Jste fakt dobří 
 4. V Útulně je návštěvní kniha, budeme rádi za váš zápis: podnět, zážitek, atd…
 5. Pokud byste chtěli přispět na opravy a údržbu Králova mlýna, budeme rádi za každou korunu. Kasička je v Útulně. Větší obnos můžete poslat pomocí QR kódu na účet spolku DoKrajin. Instrukce naleznete na dveřích útulny.
 6. V útulně můžete přespat, zatopit si, uvařit si, využít erárních věcí. Požádali bychom vás ale po skandinávském vzoru, zase oplatit službu ostatním a nechat nasekané dřevo suché, nářadí na svém místě, případně něco trvanlivého ke snědku.
 7. Nezapomeňte, že Králův mlýn se nachází ve velice cenné přírodě, kde platí tři stupně ochrany: Přírodní rezervace Königův mlýn (od domů nahoru k Meluzíně proti proudu potoka), Evropsky významná lokalita vzácných druhů rostlin (v celém údolí) a Ptačí oblast Natura 2000. Buďte proto prosím potichu a sledujte tu obdivuhodnou přírodní podívanou. V těchto dnech se tam objevuje spousta ptáků a je radost je sledovat. Např. krkavce na louce po ránu nebo přes den, jak létají v kruzích nad údolím. Do toho konipasy a další.

  Toť vše, přeji krásný pobyt.
  Za spolek DoKrajin – Petr Mikšíček.