Milan Bezaniuk
/ sochař, řezbář, Landartista / Chomutov

Celý přípravný týden a samozřejmě i na víkend bude v Králově mlýně pracovat jeden z největších srdcařů – sochař Milan Bezaniuk. Doufáme, že si vzpomene na rodnou krušnou hroudu a utrhne se ze svých úžasných zakázek. Staví sochy z písku, vyřezává celou loď ze dřeva…

Každopádně Milan dělá po malé údolíčko v Krušných horách spoustu práce a moc se na něj těšíme a na to, co vymyslí.

Milan je narozen 24.9.1972 v Chomutove.
Stredni odborne uciliste hutnicke ukoncene maturitou.

Do dnes pusobim prevazne v Chomutove. Od detstvi jsem rad kreslil a maloval. Navstevoval kratce Lidovou skolu umeni u Akademickeho malire Kamila Sopka a dale se rozvijel spise sam. Mam to tak v sobe dane,rad pozoruji a rad se k vytvarnemu pocinu propracuji sam. K rezbarstvi jsem se dostal nahodou a vlastne omylem. Kamarad co vlastni truhlarnu jednou ukazal na stenu restaurace kde visela jedna ma kresba a rekl,ze jestli je to ma prace,tak at se u nej stavim,ze mi da praci. Druhy den prede me polozil kus dubu at mu vyrezu na zkousku ruzi. S udivem jsem rekl,ze to neumim,ze ukazoval na moji kresbu. Jenze vedle me kresby visel jeste vyrezavany relief selskych motivu. Tak at to zkusim,kdyz uz tam jsem. A dostal jsem tu zakazku. Vyrezavana vrata. Uz je to dvacet let a vydrzelo mi to do dnes a snad nastalo.od rezby jsem plynule presel k drevosochani,inspirovany lidmi,kteri se kolem me pohybovali diky drevotvorbe.2. Nepracuji jen se drevemikdyz prace s nim me maplnuje nejvice. Jeho hmota,kresba,vune,tajemstvi co se ve dreve muze skryvat a tim nas smerovat i ne puvodnim planum. Pracuji i s kamenem a nekolik let se rad potkavam s kemarady na sochach z pisku. Jednou rocne si zkusim i tzv. Landart. Kresbe se venuji stale. Ilustroval jsem i par knih meho kamarada.3.Pracuji prevazne na zakazku,nebo v ramci socharskych sympoziich ci ukazkam remesla a tvorby. Pro sebe si delam osobni,emocni,citove veci. Spise abstrakce.4.K lipe ve Stribrne Lhote jsem se dostal oslove p.Jerabka. Nekolik let tvorim v okoli Mnisku.5. Na miste jsem tvoril z duvodu prozitku a pocitu. Strom tam vyrostl,padl a dale mu tam patri sve misto,navic tema hodne tomuto mistu u krize. Mam atelier,ale vetsinou cestuji na mista,kde bude socha stat. To je pro me dulezite,snoubit a szivat se s prostorem a mistem umisteni. Ano mam radeji rozmernejsi dila do prostoru. Delam samozrejme i mensi intrerierova dilka.6. Ano jsou ma dila prodejna,ikdyz k nekterym mam velkou citovou vazbu. Nekolik vystav jsem mel,ale v tomto smeru se zatim trosku hledam a zacinam.7.Ceho si nejvice cenim,je tezka otazka. Cenim si del co jdou ryze ze me,ty osobni

Západočeské divadlo Cheb
/ Divadlo

CHEBSKÉ DIVADLO BUDE OPĚT NA FESTIVALU V KÖNIGSMÜHLE
Jako pravidelní účastníci festivalu hrají chebáci letos v sobotu 24. srpna od 17 hodin pohádku Strach má velké oči. Baba Magi bude vařit své čarodějné polévky přímo v ruinách zaniklé vesnice – to nesmíte propásnout!

https://www.divadlocheb.cz/divadlo/strach-ma-velke-oci/

Ondřej Koudelka

Jan Macek
/ Landar, stonebalancig, gart

Do tajů land artu nás zasvětí krajinný umělec, propagátor stone balancingu a člen umělecké skupiny Zkamenělí, Jan Macek. Jan pochází z Trutnova, kde žije a tvoří. Na krajinném umění jej fascinuje krátká životnost děl, která mu pomáhá přijmout pomíjivost všedního života. Jeho umění je tzv. site specific, což znamená, že pracuje bez nástrojů a pouze s materiály nalezenými na místě. Navazuje tím na prehistorické umění prvních lidí, kteří si vyráběli jak nástroje tak barvy z přírodních materiálů. Za malířské plátno tomuto fascinujícímu umělci slouží podkrkonošská krajina, která mu je ateliérem a zároveň galerií.

  

Renata Bulvová a Tomáš Reindl: Poezie v hudbě a hudba v poezii
/ Poezie

I letošní atmosféru ozvláštní básnířka a prozaička Renata Bulvová, která si pro vás připravila ve spolupráci se skladatelem, multiinstrumentalistou a hráčem na tabla Tomášem Reindlem, hudebně poetický krušnohorské land art vystoupení. Těšit se na něj můžete v sobotu 26.8. od 18:30.

Renata své dětství prožila v Chomutově a v příhraniční vesnici Kalek na pomezí Česka a Saska. Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka studovala herectví a v roce 1997 absolvovala katedru autorské tvorby, herectví a pedagogiky na DAMU. Věnuje se  práci s hlasem a mluvenému projevu. V roce 2005 založila v Praze vlastní Školu rétoriky a ačkoliv zde i nadále žije, krušnohorská oblast je jejímu srdci stále blízká. Její poslední  česko-německá sbírka básní Jdeš touto známou krajinou a přesto nevíš kudy / Du gehst durch die bekannte Landschft hier und weißt den Weg doch nicht (Novela bohemica 2017)  v souznějícím přebásnění Mirka Kraetsche se stala východiskem pro hudebně poetický krušnohorský land art.

Tato báseň vznikla v Königsmühle  v německém překladu Mirka M. Kraetsch. Hudba a namluvená básně jsou v češtině samotnou autorkou, v němčině Annou Ouřadovou.

Tomáš Reindl je hudební skladatel, aktivní hudebník – multi-instrumentalista, a hráč na tabla.Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, zároveň však využívá i moderní hudební technologie a procesy.  Mezi nejvýznamější díla patří skladba UTERO: Concerto for Cello, Tabla and Symphonic Orchestra (2015), či kompletní hudba k baletu Zahrada soch v Divadle opery a baletu v Ústí n.L. (2010). V současné době vystupuje především se svým solo projektem OMNION,  vyučuje Etnomuzikologii na Hudební fakultě Akademie můzických umění v Praze a na Konzervatoři Jaroslava Ježka, působí též často jako lektor různých hudebních workshopů a seminářů.

Blues Up 7
/ Blues, rock kapela

Už zítra 26. srpna od 21:00 se můžete těšit na úžasnou amatérskou blues rockovou kapelu Blues Up7. Chomutovská kapela složená z milovníků rockové hudby společně tvoří již dva roky a to, že je pro ně hraní koníčkem je v jejich tvorbě opravdu znát, zabývají se převážně vlastními rockovými aranžemi různorodých písní kterou oživují mimo jiné tóny foukací harmoniky.

Přijďte si poslechnout kvalitní muziku, která už se moc neposlouchá, ale rozhodně stojí za to!

Ivana Toušová
/ lektorka jógy a tance

Spojte příjemné s užitečným a potěšte své tělo i duši jógovým protažením pod vedením zkušené jogínky a tanečnice Ivany Toušové. Ivana si pro vás v rámci letošních workshopů nachystala lekce jógy pro všechny – určené dospělým, ale myslela i na děti. Ivana je od dětství celým svým srdcem umělec a milovník pohybu, což ji již v útlém věku přivedlo ke studiu Taneční konzervatoře v Bratislavě. Po ukončení studia působila několik let ve SND. Následné účinkování v Laterně Magice a následně Baletu P.Šmoka ji už natrvalo usadilo v ČR, konkrétně v Klášterci nad Ohří, kde otevřela Baletní školu pro děti a Yoga – studio. Ivana se snaží dostat do podvědomí lidí fakt, že péče o vlastní tělo a duši je nesmírně důležitá a v dnešní době bohužel velice podceňovaná. 

Zdravotní stav dospělých ani dětí není díky nedostatku pohybu vůbec uspokojivý, proto je důležité tyto aktivity rozvíjet bez rozdílu věku. Aktivity, které budou ovlivňovat nejen fyzický, ale i duševní stav a též budou tou nejlepší prevencí proti celé řadě nemocí. Mimo pravidelných kurzů a lekcí v Soukromé baletní škole a Yoga studiu pořádá po celý rok také nejrůznější akce jak pro děti tak pro dospělé, (jógové víkendy s různým zaměřením, semináře, letní taneční tábory a speciální lekce) aby motivovala a přiměla k zamyšlení se nad lepším přístupem k sobě samému co možná největší okruh lidí všech věkových kategorií.

„Každý člověk, který se díky mé práci nad sebou třeba jen zamyslí, je pro mne obrovskou radostí a neocenitelným poděkováním za mou snahu,“ dodává Ivana. Snaží se proto neustále vzdělávat a získávat nové vědomosti a zkušenosti v oblasti jógy. „Je to cesta která nekončí, pořád je kam jít dál, objevovat nové směry, upevňovat svou vůli a posouvat se dál“. A to ji baví a fascinuje.

joga-074-2

IMAG1636

 

 

Sarais
/ Renesanční hudba

Sarais hrají skladby a písně raného a pozdního středověku podle původních melodií ve své vlastní úpravě aranží. Všichni hudebníci pochází z Karlovarského kraje a baví a spojuje je atmosféra, kterou tato hudba dokresluje historicky laděné akce.

Pojďte se v sobotu 27. srpna s námi přesně v pravé poledne vydat za pomoci skladeb a písní seskupení Sarais  na cestu o pár století nazpátek. 

Eva  Standa Tomáš Ondra

Kalter Kaffee
/ písničkáři, kabaretní hudba

Páteční podvečer oživí od 20:00 vystoupení netradiční německé kapely Kalter Kaffee. Kalter Kaffe aneb duo Björn a Tilo aneb Tilo a Björn, se chápou jako adaptivní pragmatici ze středních vrstev se silným sklonem k prekariátu. Jejich sociokulturně uvědomělý i expeditivní životní styl se odráží v jejich umění – písňovém kabaretu a dává tušit, že našli zdařilou, vyrovnanou spiritualitu životního stylu. Mnohdy nedoceňovaní jako postmaterialisté uštědřují svými liberálně-intelektuálními texty rádi políček liberálním intelektuálům.  

www.myspace.com/kalterkaffeeliedermaching

longiy
/ ilustrace / grafika / uličnictví

Hyperaktivitou zmítaný, barvami omámený, optimistickým smutkem prostoupený, v rytmu techna nalézaný, čtyřmi roky plzeňské ilustrace zocelený, nostalgií inspirovaný, televizí vychovaný, 365 dní v roce rýží krmený. Jinak naprosto normální klučina užívající si svůj „quarter-life crisis“, usídlen v Praze poblíž náplavky, pravidelně hledající nějaký vyšší smysl v tom co dělá.

Nechte se omámit jeho barvohravostí na naší sobotní landartové procházce.

3

1

2

4

Jan Muench
/ řežbář, kovář

Jan Muench bude během landartového setkání předvádět staré řemeslné techniky v práci se dřevem a kovem.  Uvidíme reálnou kovárnu, v níž budou prezentovány staré techniky a vznikat menší obrobky.

Spolek  Lazarus Erben e.V. z Annabergu, jehož je Jan členem,  se zabývá uchováváním a obnovou historických stavebních památek. V současnosti své úsilí zaměřují na dům Lazara Erckera (saského a českého mincmistra, hormistra a spisovatele) v Annabergu.

5emeslnou dovednost Jana Muencha budete moci sledovat po celou dobu konání Land and Artového setkání Königsmühle.

Fellner & Helmer
/ Kramářská píseň

Duo Fellner a Helmer  se skládá z pánů Ondřeje a Josefa Šorfa.
Zpívají kramářské písně a balady, z většinou z prostředí Karlovarského kraje, odkud pochází. Zahrají pro vás v neděli 28. srpna od 13:00. Těšit se můžete na zvučnou kytaru i veselé písničky z prostředí Karlovyrského kraje, odkud pochází. V jejich textech se dozvíte například “Kdo krade málo, či jací jsou trpaslíci z Kyselky. Speciálně pro návštěvníky Königsmühle – zaniklá obec a dějiště art festivalu přidali i tři balady o Krušných horách včetně balady o Marzebille.

Filip Menšl
/ textilní tvorba, instalace, landart

Během letošní landartové procházky budete mít unikátní příležitost pozorovat přeměnu kříže u zaniklé vesnice v posvátné místo vzdávající úctu ochrannému duchovi Krušných hor – Marzebille. Této proměny se ujme Filip Menšl, umělec a tvůrce, jehož cílem je změna postoje k přírodě a opětovné navázání vnitřního spojení s přírodou, abychom zabránili pokračování současného sebedestruktivního postoje vůči přírodě, které lidstvo dovedli až k ekologicky existenčním problémům.

Filip je přesvědčený, že jedním ze základních kamenů tohoto defektního postoje je i středověká katolická doktrína, která brojila proti přirozené úctě lidí v přírodní duchy. Ovšem ne všechny středověké názory se středověkem skončily a ještě začátkem 20. století existovali lidé, kteří tvrdili, že: „ Aby lidský duch mohl přestat otročit přírodě, musí se mu uzavřít cesta k vnitřnímu životu přírodních duchů“ (Nikolaj Berďajev). Názory, které podporují oddělenost člověka a přírody zavedly lidstvo do evolučně slepého ramena lemovaného ekologickými katastrofami a devastací planety. Nyní je již zřejmě, že jedině změna postoje k přírodě nás může zachránit před současnou ekologickou sebedestrukcí.

Ve své umělecké intervenci se Filip zabývá motivem Marzebilly, perzonifikovanou sílou přírody Krušných hor, kterou se církvi za staletí nepodařilo smazat z povědomí lidí. Lidé v sobě potřebují opět najít své vnitřní spojení s přírodou. Symbolicky si usmířit přírodního ducha-ochránce krajiny, v tomto případě víly Marzebilly a navázat na respekt, který k přírodě chovali například keltové. 

portfolio:

www.filipaura.tumblr.com
https://www.behance.net/FilipMensl

13682608-10201656517772447-249862202-o

13720440-10201656517812448-334855644-o

Kočky mají pré!
/ Swingovo - jazzová kapela

Kočky mají pré! je usměvavá téměř pražská kapela, která se zaměřuje na jazz a zejména swing a aranžuje si k obrazu svému písničky swingových velikánů. Jejich hlavním poznávacím znamením jsou vícehlasé vokální harmonie, které vyluzují luzné zpěvačky Lenka Weingartová, Mája Zálišová, Míša Tomanová, Šárka Pichrtová a Viky Kulacká. Mužský protipól této “vícehlavé sani” obstarávají instrumentalisté Honza Volín a Václav Pokorný na kytaru a basu. Na klávesy občas externě doprovodí Adam J. Sporka.
Kromě swingu májí v repertoáru také východní lidové a pravoslavné písně. Ale především hrají a zpívají hlavně pro radost – jejich i vaši! Přesvědčit se o tom můžete 28. srpna od 17:00.

Více o kapele se dočtete na jejich webu: http://www.kockymajipre.cz

Patrik Adamec
/ sochař / Chomutov - Praha

Sochaře Patrika Adamce fascinují lidé a prostor, to jak lidé vnímají objekty a architekturu, a jak prostor umí ovlivnit lidské pocity. Ať už je před ním dané téma nebo má volnou ruku, snaží se k tvorbě stavět zodpovědně a důkladně. Inspiruje jej příroda a maličkosti kolem nás, které mnozí často přehlíží. Momentálně se nechává unést českou krajinou a zdejší flórou.

Přijďte se přesvědčit o tom, jak hluboký dopad na nás mají různorodé objekty a architektura tvořená v přírodě. Unést jeho tvorbou se můžete nechat nejen v rámci sobotní landartové procházky.

1 vosková zvířata

image1

2 prostorová kompozice na téma tangram

image2

3 použité dělo

image4

4 Hlubina

image3

Heda Bayer Čechová
/ Loutkoherečka a experimentátorka

Heda Bayer Čechová je česka nyní působící v Chemnitz. Pohybuje se v nezávislé dramatické tvorbě , umělecky vede Off Bühne Komplex. Vystudovala herectví a experiment na Alternativní katedře Damu a nyní dokončuje studium Textilního Designu ve Schneebergu. Čím je starší, tím více ji zajímají věci nehotové, neperfektní, v pohybu a procesu, kontakt a práce s publikem. Ve výtvarných činnostech práce s různorodým materiálem, experiment, loutkový film i divadlo. Heda vám i vašim dětem prozradí co se přihodí, když mají zvířátka na dvoře statku dlouhou chvíli. Přijďte to spolu s námi zjistit sobotu 27. srpna dopoledne, kdy od 11:00 začne interaktivní představení Zirkusu Putzinni, které je určeno malým dětem, rodinám, rodičům stávajícím i nastávajícím.

DSC-2527

Petr Linhart: Duo s Josefem Štěpánkem
/ Krajinný folkrock

Petr Linhart je písničkář, poutník a milovník pohraničních krajin. Od roku 2007 nahrál tři alba (Sudéta, Autobus do Podbořan a nejnovější Rozhledna, dvě z nich nominována na cenu Anděl). Člen volného sdružení Osamělí písničkáři. Hudbu a texty nepíše jen pro sebe – spolupracuje s Michalem Horáčkem, Janem Spáleným, Petrem Mikšíčkem. Na letošním land and artovém setkání vystoupí v duu s excelentním kytaristou Josefem Štěpánkem a společně rozezní v sobotu 27. srpna od 18:00 své nástroje v rytmu krajinného folkrocku.

Štěpánka Jislová
/ ilustrátorka a komiksová autorka

Představujeme další umělkyni s jejímž dílem se můžete potkat v rámci letošního land and artového setkání v Králově mlýně. Štěpánka studuje obor Ilustrace a Grafika na Fakultě designu a umění při ZČU. V roce 2013 se svým autorským komiksem Strom vyhrála soutěž CZ.KOMIKS, její díla bylo možné najít v časopisech Aargh!, Caves, nebo na výstavě Generace 2.0. Momentálně  pracuje na komiksové knize ze série Češi s podtitulem 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi, která pojednává o období před uzavřením mnichovské dohody. Společně s Terezou Drahoňovskou v roce 2015 založila českou větev uskupení Laydeez do Comics – LDC Praha.

beautiful darkness

succession-4-4-by-rarachovna-d87n9f5

img078

homewrecker

B4 Klang
/ sudetské elektro

Další hudební lahůdkou na letošním land and artovém setkání v Königsmühle bude vystoupení kapely B4 Klang, která je patrně jediná česká hudební skupina provozující aktivně krautrock.  Skupina používá výhradně historické analogové nástroje. V sobotu 27. srpna od 9té hodiny večerní si můžete poslechnout jejich improvizovanou hudbu postavenou na psychedelii a fragmentech noise, jazzu, rocku a sudetského elektra. Zhmotní se pro vás například na varhanech Vermona a analogových klávesách Korg nebo Siel pod rukama klávesisty Davida Freudla, kytaristy Tomáše Procházky, bubeníka Leoše Kropáčka a basisty Karla Žd´árského.

Eine Art Fabrik
/ Umělecký kooperační projekt

Eine Art Fabrik je umělecký kooperační projekt autora Matthiase Zwarga (nar. v Bad Düben / žije a pracuje v Chemnitz) a kulturoložky Anky Pauly Böttcherové (nar. v Karl-Marx-Stadtu / žije a pracuje v Berlíně), v němž vznikají díla všech mediálních formátů na ulici, v krajině, ale i jiných kulturních prostorách. Aniž by tyto práce postrádaly humor a estetiku, chtějí být vnímány jako hmatatelné manifesty míru a solidarity. Prohlédnout si jejich dílo můžete nejen na sobotní land and artové procházce.

collage_1624 Kopie 2

Renata Bulvová
/ básnířka a prozaička / 1966 / Chomutov

Je nám ctí, že i letos oživí sobotní landartovou procházku skvělá básnířka Renata Bulvová. Renata žije v Praze. Absolvovala DAMU katedry autorské tvorby, herectví a pedagogiky. V roce 2005 založila Školu rétoriky. Je jednou ze zakladatelek Dne poezie (16. listopad, den výročí narození K. H. Máchy, postupně rozšířený na několikadenní celostátní událost) a Poezie pro cestující v pražském metru. Od roku 1997 je dramaturgyní a organizátorkou Literárního a kulturního klubu 8, který pořádá básnická setkávání a autorská čtení na různých poetických místech. V roce 2007 uskutečnila ve spolupráci s Petrem Mikšíčkem setkání umělců v obci Ryžovna/Reisen v Krušných horách.

Vydala prozaickou sbírku O Chlupaté Bertě a jiné povídky (pod jménem Renata Bulva, Dauphin/Protis, Praha 2007) a básnickou sbírku Nebude válek (Novela bohemica, Praha 2012).  Její báseň se objevila ve sborníku 100 nejlepších českých básní 2012 (Host, 2012). 

Simone Elliott & TUYA – Klangwerk
/ Hudební herbář CZ/DE

Hudebně taneční těleso Tuya Klangwerk spolu se Simone Elliott, vám zahrají v sobotu 27 srpna. Čeká vás mimořádný koncert s nádhernými písněmi, úžasnými zvuky a oduševnělým tancem. Díky jedinečnému hlasu Simony Elliottové a zvukovému doprovodu Petra Krupy a Mathise Stendike vznikají písně s velkým energetickým nábojem. Ve vřelém hudebním souznění se rozvíjejí kreativní a intuitivní zvukové obrazy, které inspirují Simonu Elliottovou jako sólovou tanečnici k choreografickému ztvárnění. Umělci s sebou berou publikum na úžasnou cestu do světa barev a pocitů. Pokud je člověk otevřený, může na této cestě zažít všechno, od uvolněného úsměvu až po slzy v očích. Touha zpěvačky Simony Elliottové po domově v Seattlu (USA), vlivy českého folklóru houslisty Petra Krupy (CZ) a rytmika perkusisty Mathise Stendike (D) a jeho láska k saské hudbě se spoustou odstínů se spojují a vytvářejí díky hudebnímu světu všech tří muzikantů moderní world music. 

Jean Macek
/ Landartista / Trutnov

Dalším landartistou je Jean Mack z Trutnova. Nejradějji tvoří v říčních horských korytech plných oblázků. Ukázkovou prací jeho jsou Kruhy (2015). Věnuje se také Stonebalancingu, zkrátka Jean je muž činu. Tvoří skvosty ze všeho, co najde, třeba když se cestou v lese ztratí. 

Jean Mack_tvorba foto_2016_II

Jean Mack_tvorba foto_2016_III

11880537_909513635770754_3878505079083618188_n

Jean Mack_tvorba foto_2016_I

Jörn Michael
/ malíř / Annaberg Buchholz

Máte odvahu jít za hranu a zajímá vás co vše lze vytvořit ze zrezivělých plechů, koláčových kartonů, starých krámů a zbytečností? Svůj jedinečný pohled na věci a schopnost provokovat vám na letošním land artovém setkání v Königsmuhle přiblíží nekonveční malíř Jörn Michael. Těšit se můžete na experimenty se strukturou, barvami i materiálem, které Jörnovo vycvičené oko fotografa vnímá do maximální hloubky, aniž by zanedbával obsah komponentu jako takového. 

die ma╠łr von der ziege und dem zippeda╠łus 2014 4x29,7

Patropa╠łer

Starálfur

der traum vom fliegen 2013 42x29,7

Tomáš J. Holý
/ Experimentální kytarista

Bohatý hudební program letošního land and artového setkání v Königsmühle zahájí v pátek 26. srpna v 18:00 experimentální kytarista Tomas J Holy. Nenechte si ujít vystoupení tohoto kytarového mága! 

Jörg Seifert
/ volně působící umělec / Annaberg-Buchholz

Jörg Seifert je volně působící umělec pocházející z Německého města Annaberg- Buchholz. Jörg je vystudovaný scénograf, nadšený tvořitel abstraktních land artových expozic a podporovatel moderního umění. Zabývá se nejen tvorbou, ale i prodejem uměleckých děl a pokračuje tak v rodinné tradici. Setkat se s ním i jeho dílem můžete nejen na landartové procházce, která se bude konat v sobotu 27.8.2016 od 15:00.

CIMG8633

CIMG8527

Sterni und Freunde
/ Kapela / Německo

Kombinací vlivů tradiční hudby, folku, šansonu, blues a klezmer vás letos na Königsmühle zahrne skupina Sterni und Freunde a to již v pátek 26.8.2016 od 19:00. Nástroje pro vás rozezní Stefan Sterni Mosch, Drum Bert Baldauf, Michael Schoenfelder a nejnověji také Pitty Burgold a Norman Giolbas. Těšit se můžete na tklivé balady i veselé písně.

 

Rudolf Waypa Novák
/ Landartista / Trutnov

Jedním z předních mužů české stonebalancing scény je Ruda Waypa Novák

11828671_1018409328171715_9020124670991032750_n

11825548_1018408668171781_69092975423087483_n

11041547_1018408781505103_7006517319356819571_n

Pochází z Trutnova a vytváří úchvatné viklany. V sobotu odpoledne bude probíhat v Králově mlýně workshop, kde se toto kouzlo můžete naučit i vy.

Ondřej Koudelka
/ Landartista / Žirovnice

Ani na letošním Königsmühle – zaniklá obec a dějiště art festivalu setkání nebudete ochuzeni o landartovou tvorbu Ondřej Koudelka z Žírovnice. Ondřej se zaměřuje na stavění z kamenů a větví. Jeho ovlivnění Andym Goldsworthym je zjevné. Dělá to ale od srdce a ve volném čase a je to na jeho práci znát.

Krátký dokument o tvorbě Ondřeje Koudelky.

Ondřej Koudelka_tvorba2016_I Ondřej Koudelka_tvorba2016_II Ondřej Koudelka_tvorba2016_IV

Petr Mikšíček
/ landartista, kulturolog

Téma mám jasné: jsou to lidé v krajině, krajina v lidech. Mění se forma: knihy, výstavy, weby, filmy, landartové instalace. Chuť zkusit všechno a objevit v těchto formách dveře do další dimenze tvorby. Minulý rok jsem spíše organizoval a natáčel Königsmühle a nestihl jinak tvořit. Proto bych rád instaloval model Přírůstky, který dělám společně s Josefem Beerem. Dále bych rád dokončil rozpracovaný námět Vyvrásnění historie. V hlavě mám i koncept landartového malování, vytvořený společně s Klárou Syrůčkovou.

V rámci doprovodného programu budu předčítat z krušnoknih, prezentovat nový klip a připravovaný film o Marzebile (společně s Janou Šteflíčkovou), promítat dokument o Königsmühle 2012, krušnohorské díly Vzduchoplavce Kráčmery a vést fotokvíz pro (ne)znalce Krušnohoří. 2012 / Vnoření, vyvrásnění historie

2012 / Vnoření, vyvrásnění historie

Václav Havlíček
/ řezbář / 1977 / Most

Bydlí v Březnici u Jirkova a pracuje jako revírník u Lesů města Jirkova. V letech 2006-2012 se účastnil sochařských sympozií v Boleboři, v roce 2008 v Abertamech a tentýž rok v Mariánské. 2011-2012 navštívil sympozium v Poleradech a 2012 v Hrušovanech.

Veronika Žáková
/ restaurátorka, výtvarnice

Veronika Žáková je naší milou a věrnou landartistkou. Povoláním je restaurátorka a duší výtvarnice inspirovaná Krušnými horami. Působila již na dvou ročnících festivalu a jsem moc rádi, že ji mezi land artisty můžeme přivítat i letos. 

_DSC5926