Jak se připravit na návštěvu Králova mlýna? / 28. 7. 2023

Jak se připravit pro návštěvu Králova mlýna? 

Návštěvníkům Königsmühle doporučujeme vzít s sebou např. karimatku, či deku na sezení, fotoaparát, peníze v hotovosti. Vzhledem k vrtkavosti počasí se vyplatí teplé bundy, deštník, pončo. A také batoh, kdybyste se rozhodli si odnést nějaký upomínkový předmět.

Pokud chcete spát na místě, vezměte si s sebou vhodný stan, spacáky a vše pro přenocování v přírodě. Vzhledem k počasí bude možné rozdělávat oheň a hřát se u něj. Hodí se hudební nástroje, světýlka pro lepší noční orientaci.

Typickým projevem počasí v údolí je, že zhruba za hodinu po západu slunce teplota klesne minimálně o deset stupňů. Mějte tedy připraveny teplé svetry či mikiny s kapucí.  Přes den je naopak v údolí větší teplo, než v okolí. Hodí se tedy kloubouk, deka na polehávání, polštářek či kniha. Pro případ deště, který může přijít a rychle odejít se jistě hodí deštníky či pláštěnka.

Na a co se hladu a žízně týče, bude vás na místě čekat s láskou vařené jídlo vhodné pro vegeariány i pro masomily. Nově i cenově dostupné halušky. Nečekejte nic smaženého, vše je vařené, poctivé a z místních surovin. Hospůdku povede Kamil Kühn a nabídne vše co žíznivý návštěvník potřebuje. K tomu buchty, koláče, kávičky.  Čepovat se bude Rudohor. 

Pro minimalizaci plastového odpadu by bylo vhodné, abyste si přinesli své nádoby na pití či jídlo. Není to ale povinnost.

Dětičky jsou u nás vítány. A mohou si zde radostně hrát – u vody, v lese, na louce. Zbudujeme pro vás také hřiště. Jediné, kde by si děti neměly hrát, jsou samotné ruiny. Je to nebezpečné a děti rády rozebírají již tak špatné zdi a pomáhají jejich rozpadu.

Na místě budou instalované čtyři mobilní toalety a ještě jedna kadibudka v lese.