Osobní pozvání od Petra Mikšíčka, zakladatele Landart setkání v letech 2012 – 2019 / 9. 8. 2019

Přátelé Krušných hor, chtěl jsem vás pozvat na pravé krušnohorské setkání v srdci Krušných hor – Králově mlýně / Königsmühle. Asi to bude na nějakou dobu poslední ročník, takže využijte možnosti to zažít a také se můžeme i osobně poznat.

Koná se to od pátku 23. 8. do neděle 25.8. Týden předtím budeme vše připravovat: ručně, pouze ze dřeva a kamenů. Kdybyste měli chuť můžete se přidat, je tam skvělá parta lidíé a hodně se povídá. Je na to klid. O vikendu už to jsou trochu stresy, ale zase tam potkáte spoustu zajímavých lidí.

Pátek bude čistě o hudbě, sobota o landartu, divadle, hudbě, literatuře a místech Krušnohoří. V neděli budeme vyprávět a vzpomínat na doby minulé a celý program vyvrcholí koncertem kapely Zrní, která sama projevila zájem v Králově mlýně hrát.

Nebojte se, davy tam nebudou, ani být nemohou. Do údolí se musí dojít pěšky a to drtivou většinu lidí odradí. Poslední tři roky účast systematicky klesá, takže vrchol návštěvnosti byl v roce 2015. Kdo ale dojde, bude odměněn. Atmosféra je tam kouzelná a každý kdo na akci byl, byl nadšen. Naopak pouze ti, co tam nebyli, tak kritizují a blekotají.

Celá akce má všechna potřebná povolení: OŽP v Ústí nad Labem, 3x výjimka ze zákona o Ochraně přírody, povolení od Lesů ČR a od ORP Kadań. Vše po sobě v pondělí pečlivě uklízíme, ve středu po festivalu tam nenajdete jedinou stopu nepořádku. Za to ručíme na svou čest.

Protože to není žádná komerční akce a stojí to hromadu peněz, budeme rádi, když se dostaneme na nulu. Proto musíme vybírat vstupné, které ale není nijak závratné.