Konrad Küchenmeister / Německo / hudba

Konrad Küchenmeister – Multiinstrumentalista
z Německa. Sobotní večer zakončí velice známý německý hudebník z Drážďan.
Konrad Kuechenmeister je jedním z nejpodmanivějších umělců dnešní undergroundové hudební scény. Ztělesňuje soulad mezi tradičním hudebním zpracováním naživo na jevišti a multimediální technologií nového století.
Tento multiinstrumentalista komponuje, aranžuje, tvoří, mixuje a to vše živě na pódiu. Používá tradiční nástroje jako kytara, basa, melodika, klavír, bicí, djembe, didgeridoo, brazilské bicí nástroje, třepačka, na které hraje ve smyčkové stanici vokály a beatbox s moderními efekty. Loopová stanice ukládá vše zaznamenané do nekonečné smyčky a přehrává jednotlivé nahrávky jeden na druhém současně. Výsledkem je zvuk, na který jste normálně zvyklí pouze z celých kapel.
Konrad Kuechenmeister zcela upouští od prefabrikovaných samplů a vytváří zvuky abstraktním způsobem pomocí lahví, hrnců, misek, vařeček, plechovek od sušenek, napěňovačů mléka a dalších neobvyklých „hudebních nástrojů“. Nechává velký prostor pro improvizace, díky čemuž je každé představení jedinečné a zvláštní.
Konrad zahájil svou sólovou kariéru pouličního muzikanta v Berlíně a od té doby hrál na více než 900 koncertech v Evropě, USA, Číně a Brazílii, mimo jiné jako oficiální podpůrný akt Manu Chao v Arena Brasilia.
Vlivy a inspirace, které shromáždil na svých četných turné, vyústily v jedinečný styl, který je tak mnohostranný a výstižný. Jeho hudba je jeho vlastní interpretací moderních hudebních stylů, jako jsou Drum’n’Bass, Reggae, Dub, Dub Step, Hip Hop, Latin Music, Ska, Balkan Beats, což z každé jeho show činí nezapomenutelný zážitek.