MgA. Kateřina Englberthová / ČR / Putimov / Muzikoterapie
Odpočinek a regenerace pomocí metody Celostní muzikoterapie
MgA. Kateřina Englberthová bude improvizovaně zpívat a hrát na frekvenčně bohaté přírodní hudební nástroje , při kterých budete mít možnost zažít jedinečný, hluboký relaxační stav.
Uslyšíte tibetské mísy, gong, alikvotní zpěv, didgeridoo, brumli, ústní harfu, šamanských buben, buben djembé, salašnickou fujaru, přirozeně laděnou flétnu.. Všechny tyto nástroje mají potenciál odbourávat tělesné bloky, spasmy a křeče, uvolňovat napětí a stres, posilovat imunitu a přirozenou obranyschopnost organismu.
Používat přirozeně laděné nástroje k muzikoterapeutickému účelu jsem se naučila při studiu Celostní muzikoterapie na UPOL u PaedDr. Lubomíra Holzera. Nyní tuto metodu šiříme v rámci Evropské Asociace Celostní Muzikoterapie, jejíž členem se může stát každý. Naší společnou činností jsou sympózia, koncerty muzikoterapeutického sboru samostatně i s postiženými dětmi, seznamování veřejnosti s léčivým potenciálem této metody . Naposledy jsme měli možnost vystoupit v sále Zlínské Filharmonie v rámci projektu IMUZA.
Program
Pátek
15:00 – Zahájení kamenického workshopu s Františkem Zhořem
16:00 – Hei Bai, DE
17:00 – Petr Linhart a Hmlisto, CZ+SK
18:00 – Nauzea Orchestra, CZ
19:00 – Jamie Marshall & AABand
20:00 – Martin Úbl – vzlety a pády na Stezce Českem
21:00 – Overdressed Monkeys, DE
22:00 – Tereza Šebesta – Taneční představení Marcebila
22:30 – Divadlo Pauza na čaj, Vejprty
23:00 – Pozorování hvězd s hvězdářským dalekohledem, Petr Mareš
Sobota
10:30 – Tomáš Efler – příklady devastace a obnovy krušnohorské architektury
11:30 – František Zhoř – materiály a postupy při kamenické obnově staveb
12:30 – Landartová procházka po nových dílech
14:00 – Saiwala, CZ
15:00 – Divadlo Klas – Saturnin
17:00 – G-lant Chomutov, CZ
18:00 – DoKrajin Keynote: Představení Krušnohorského Poutníka, Forum Sudetum, aplikace Osudy, web Z Krušnohoří a festival Dobré nálady
19:00 – Lament, CZ
20:00 – Audiovizuální výstupy z Filmové školy Kovářská
21:00 – Small Town Artists, DE
22:00 – DJ Brainson, DE
23:00 – Pozorování hvězd s hvězdářským dalekohledem, Petr Mareš
Neděle
10:30 – Karla Fridrichová – rituální tance
11:30 – Duo Kačenka, divadlo
12:30 – Příběhy pamětnic: Rosemarie Ernst a Pavla Luftová
14:00 – Elisabeth Schwarz, DE
14:40 – Pohádky Českých Němců – Lucie Römer
15:30 – Cit a Gehühl – divadlo
16:30 – České Srdce, CZMisses Columbo, DE
17:30 – Misses Columbo, DE
Doprovodný program
Tesařství Vlaštovčí údolí – workshop v tesání širočinou
Kadeřnický salon – Hana Bittmanová, Lucie Cajthamlová
Klára Mikšíčková – minikoučink pro vás a vaše aktuální trable
Kateřina Zochová a Anežka Kolčevová – společný hrací kruh a dílna Živly.
Simona Dvořáková – malování na kameny
Výroba a odpaly vodních raket – Petr Mareš
Blanka Techlovská a WoodMaid – robůtci a další srandy pro děti