MgA. Kateřina Englberthová / ČR / Putimov / Muzikoterapie

Odpočinek a regenerace pomocí metody Celostní muzikoterapie
MgA. Kateřina Englberthová bude improvizovaně zpívat a hrát na frekvenčně bohaté přírodní hudební nástroje , při kterých budete mít možnost zažít jedinečný, hluboký relaxační stav.
Uslyšíte tibetské mísy, gong, alikvotní zpěv, didgeridoo, brumli, ústní harfu, šamanských buben, buben djembé, salašnickou fujaru, přirozeně laděnou flétnu.. Všechny tyto nástroje mají potenciál odbourávat tělesné bloky, spasmy a křeče, uvolňovat napětí a stres, posilovat imunitu a přirozenou obranyschopnost organismu.
Používat přirozeně laděné nástroje k muzikoterapeutickému účelu jsem se naučila při studiu Celostní muzikoterapie na UPOL u PaedDr. Lubomíra Holzera. Nyní tuto metodu šiříme v rámci Evropské Asociace Celostní Muzikoterapie, jejíž členem se může stát každý. Naší společnou činností jsou sympózia, koncerty muzikoterapeutického sboru samostatně i s postiženými dětmi, seznamování veřejnosti s léčivým potenciálem této metody . Naposledy jsme měli možnost vystoupit v sále Zlínské Filharmonie v rámci projektu IMUZA.