Petr Šušor / ČR / hudba, bubny, tanec

Jmenuji se Petr Šušor a narodil jsem se v Praze. Rytmy mě provází celý život. Bubnovat jsem začínal v indiánském oddíle, potom zpíval v punkové kapele. O ethno muziku jsem se začal zajímat během práce s rizikovou mládeží a dětmi (později i s vlastními). Během cest na Sibiř a do Mongolska jsem se nadchl pro hudbu přírodních národů, ze které jsem čerpal při tvorbě pro kapelu Malá bílá vrána a jiné projekty a inspiruje mne dodnes.

Po jednom koncertu roku 2005 mě oslovil Erik Onoda (muzikant skupiny Hakka Muggies) s nabídkou podílet se na vzniku nadačního fondu The Music Fundation, který si dával za úkol šíření aktivního provozování hudby, a to zejména prostřednictvím Drum Circles.  Tuto metodu přivezl Jindra Střelka z USA a celý projekt vznikal za velké podpory firmy REMO a jejích facilitátorů.

Začátky byly plné nadšení a zároveň byla obtížná popularizace projektu. Hodně lidí si spojuje bubnování s konkrétními představami – hippíci v parku, domorodci u ohně, šamanské bubnování atp. My jsme chtěli ukázat veřejnosti, že rytmus má každý v sobě a může bubnovat bez ohledu na vnější okolnosti. Od té doby jsem bubnoval s opravdu rozmanitými skupinami – s dětmi ve školkách, ve školách, na oslavách narozenin, festivalech, ale i na velkých firemních akcích.

Stále zkouším nové formy, např. spojení s melodickými nástroji, zpěvem a podobně.

V roce 2010 jsem se stal Certifikovaným Drum Circle facilitatorem na UK Playshopu ve Skotsku, který vedl zakladatel metody Drum Circle Arthur Hull. Tady jsem se setkal se skvělými facilitátory z celého světa a načerpal mnoho nových inspirací a technických zkušeností.

Zároveň se snažím rozvíjet vlastní cestu a mým největším cílem je umožnit lidem, aby si zažili svět hudební svobody. Tak se těšte. já se těším!