Štěpánka Fischerová

V rámci doprovodného programu si můžete zkusit se naučit německy !!! Tento skvělý kurz vede naše kamarádka Štěpánka Fischerová.

Goldlist metoda je zázračná metoda na učení slovíček a frází. Do určité míry trochu old-school metoda, ale určitě má své kouzlo a hlavně funguje. Jejím autorem je polyglot David J. James, který vycházel z výzkumu Hermanna Ebbinghause o fungování krátkodobé a dlouhodobé paměti. Podle Ebbinghausových výsledků to, co se snažíme záměrně naučit, dostaneme pouze do krátkodobé paměti. Náš mozek si pak z toho většinou vybere v průměru 30% informací, které uloží do dlouhodobé paměti. Bohužel není v našich silách ovlivnit, kterých 30% to bude.

Metoda GOLDLIST stojí právě na tomto nevědomém procesu, kdy si náš mozek vybere svých 30% a ty si uloží do dlouhodobé paměti, aniž by se nás na to ptal.

Přijďte to s námi vyzkoušet!

Co budete potřebovat?

Vlastně nic moc.

· V první řadě nějaký dobrý zdroj, ze kterého si budete vypisovat fráze a slovíčka. Ideálně knížka, časopis, video s titulky v originálním jazyce, zkrátka cokoli, kde si budete jisti, že si výrazy vypisujete ve správné podobě a bez chyb.

· Krásný linkovaný sešit A4, který vás bude motivovat k tomu, abyste ho otevírali často a rádi 🙂

.

· Propisku nebo pero, se kterým se vám bude dobře psát. Někdo preferuje více různých barev, já psala většinou jen jednou.

· 20‒30 minut času v klidu a pohodě.

 

Deutschkurs mit Štěpánka Fischer 🙂
Eine tolle Gelegenheit für unsere deutschen Besucher und Kollegen zu erfahren, wie wir Deutsch lernen 🙂