O vzdělávacích programech

OSH v Kruškách

To je název nově vzniklého projektu, kdy se iniciativa Open science hub spojila se sílou Krušných hor a spolkem Do Krajin. 

Co „OSH V KRUŠKÁCH“  vlastně znamená?

OSH je mezinárodní projekt, který zprostředkovává zajímavé příležitosti pro děti z odlehlých lokalit napříč Evropou. V České republice tak spolupracuje se čtyřmi organizacemi a jedním z nich jsme právě my, spolek Do Krajin. V našem projektu pracujeme s pěti obcemi a jejich školami. Učíme děti pozorovat, ptát se a pracovat s informacemi. Naučíme je hravou a interaktivní metodou o historii krajiny. Naším mottem je: „Jak se žilo a jak se dnes žije v Krušných horách“.

Během terénních prací v Königsmühle poznáme historický, přírodovědný a řemeslný kontext místa. Díky participaci filmařů nové poznatky děti samy zfilmují a následně budou skrz QR kódy vytvořené audiovizuální výstupy dostupné veřejnosti přímo ve středu Krušných hor, v Königsmühle. Zároveň bude projekt prezentován na landartovém festivalu v roce 2021, kde se odprezentuje celý projekt.

S jakými inovativním a technickým vybavením budeme pracovat?

Vyzkoušíme si 3D tisk, ortofotomapy a lindartové snímky. Naučíme se pracovat ve střihačských programech, ovládat profesionální green screen a filmařské studio. Natáčet budeme nejen na jinak dostupnou techniku každého z dětí, ale také s profesionální kamerou a příslušenstvím.

Harmonogram:

22.5.2021, 08:00 Sraz: Keilberg Resort, Háj 162, 431 91 Loučná pod Klínovcem

23.5.2021, 09:00 Sraz: Abertamy, Farní 28

6. – 8. 8.2021 – Landart festival v Königsmühle (přesný čas a datum bude upřesněn) : promítání pro rodiče a blízké, předávání cen mladým filmařům